Wabi-Sabi Felsefesi | Wabi-Sabi Nedir

Unilever logo
Reklam ve pazarlama

Wabi-Sabi felsefesinin aslen adımı, bizimle yaşayan kişileri olduğu iyilik olarak görüntüle etmekten acı. İkinci olarak ise bizi değiştirmeye çalışanların da kim alışkanlıklarına toparla vermemiz gerekiyor. Kim kişiler bize tedavi ettiğinde narin bir ifadeyle “Tetikleyici böyle yapmamı istiyorsun?” diye sorarak tanıma yaratmanız başarılabilir.

Evinizde olmasını istediğiniz objeleri temizlemek için materyaline avantajlı bir temizlik malzemesi seçmeniz gerek. Bunun için materyale bağlı olarak hangi eleman aracılığıyla temizlik yapılacağını keşfetmek önemlidir.

Wabi-Sabi Nedir?

Wabi-Sabi terimi, güzelliği kusurlarda bulan bir düşünce olarak öne çıkıyor. Varlık tarzımızdan dekorasyona {kadar} nerede olursa olsun kullanabileceğimiz kim düşünce, hayatı kolaylaştırıyor. 1500’lü yıllarda Çin’de Zen Budizmi aracılığıyla ortaya çıkan Wabi-Sabi felsefesi, daha sonra Japon kültürüne birleştirmek gel.

Peki, Wabi-Sabi ne beklemek? Wabi, dönem anlamıyla verimli analiz edilemese de, tanım olarak “basit şıklık” olarak düşünülebilir. Sabi ise “kusurlardan keyif toplamak” anlamında kullanılıyor. Kusurlu olan başına şeyin daha sanatsal ve ayrıca daha çekici olduğuna dair inanış, günümüzde bütün dünyada derhal yayılıyor.

Reklam ve pazarlama

Hayatımızı son zamanlarda felsefeye bağlı olarak bir kez daha şekillendirmeye çalışmak sinir bozucu muhtemelen, başına şeyi olduğu iyilik olarak görüntüle etmek için çalışmalara ufak adımlarla başlayabiliriz.

Wabi-Sabi: Japon Bitki çayı Seremonisi Zihinleri Aydınlatıyor

Çalışma

Ev mutfak ve ayrıca duş odası yüzeylerinizi temizledikten sonradan yıkama ve ayrıca dezenfekte olduğunu tam olarak nasıl anlıyorsunuz ?

Wabi-Sabi, Japon bitki çayı seremonilere uzanan bir tarihe yaratıcı. Wabi-Sabi felsefesi, aslen defa Japon bitki çayı seremonileri hızlı kendini gösterir ve ayrıca bir sanatçının ellerinden çıkan, birkaç çatlakları olan bir bitki çayı fincanının, o sanatçıyı yansıttığına inanılarak gelişmeye başlar. Kim felsefeye bağlı olarak, başarılı dönemlerde dahil çatlaklar ise yaşanmışlıkları anahtar kelime ettiği için fincanı daha yardımcı bir hale getirir. Çatlakların eseri daha da yardımcı kıldığını anahtar kelime etmek için yaş içerisinde boşlukları {altın} tozuyla doldurmaya başlayan Japon sanatçılar bunu bir zanaat haline getirir ve ayrıca “kintsugi” adını verirler. Muazzam olan duyu şu ki, çatlağın, eleman eksikliğinden veya sanatçının özensizliğinden kaynaklanmaması gerek. İnsanlığın etkinlik arayışında kişiye özel kusurlarını örtme ihtiyacı olduğu düşüncesi ve ayrıca kim kusurları kabullenme, kucaklama ve ayrıca sevme aydınlanması sonuç olarak bir teori halini almış yer almak.

Daha fazla gör:  Bot Temizleme | Süet ve Deri Bot Bakımı

Wabi-Sabi Felsefesinde Kabullenmenin Önem

Hayatlarımızın derhal akıp gittiği kim günlerde, birçoğumuzun kaygısı başına şeyi en olağanüstü stil gerçekleştirmek. Kim mükemmeliyetçilik şirket hayatımızdan özelleştirilmiş hayatımıza {kadar} son derece kapsamlı bir alanı kapsıyor ve ayrıca mükemmeliyetçi olmanın kendine has zorlukları bulunuyor: Başına şeyin en güzeline yaratıcı aslında olmak veya en kusursuzunu yapmak, insanda kapsamlı bir endişelenmek yaratabilir ve ayrıca kim endişelenmek büyük ölçüde size en yüksek öncelik olarak onayla döner. En yüksek öncelik de depresyona giden yolu açar. “Wabi-Sabi nedir?” diye düşündüğünüzde rağmen farkındalığın sağa girin için aslen adımı atmış olursunuz. Beri Wabi-Sabi felsefesinin temelinde kabullenmek merkez alır. Kim kabullenme sayesinde {artık} hayatı akışına bağlı olarak yaşamaya başlayabilirsiniz.

Başına şeyi bütün kusurları aracılığıyla olarak görüntüle etmenin altını çizen kim teori, öfkemizi içe atmamızı gerektirmiyor. Bizi kızdıran başına şeye tepkimizi gösterebilmemiz alaka taşıyor.

Wabi-Sabi Felsefesini Hayatımıza Tam olarak nasıl Katabiliriz?

Wabi-Sabi felsefesi aracılığıyla kusurların olarak görüntüle edilmesi ve ayrıca kişinin kendisiyle barışması için paraya ya da kapsamlı başarılara gereklilik bulunmadığının anlaşılması gerçekten iyi (PL) bir başla olacaktır. Muazzam olan rahat güzelliğin tanıma edilmesidir. Wabi-Sabi, başına şeyi olduğu iyilik olarak görüntüle etmeyi ve ayrıca enerjiyi değiştir yerine tanıma etmeye yöneltmeyi öneriyor. Zen felsefesi, Wabi-Sabi’ye elde etmek için 7 bölüm öngörmüş:

  1. Kanso – basitlik

  2. Fukinsei – asimetri ya da düzensizlik

  3. Shibumi – basit itiraz

  4. Shizen – bahanesiz doğallık

  5. Yugen – yalın stil

  6. Datsuzoku – esneklik

  7. Seijaku – tutarlılık

İlişkilerimizde Wabi-Sabi Felsefesi

Wabi-Sabi felsefesi, insanları olduğu iyilik kabullenmenin ve ayrıca başına ilişkinin ölümlü olduğunu bilmenin kullanışlılık ileri duruluyor. Kişilerin hatalarını doğru yerine onları olarak görüntüle etmek, kişileri bir girişim iyilik görmekten uzaktan kumanda bir arkadaşça ilişki kurmamızı sağlar ve ayrıca böylelikle enerjimizi zihinsel iletişime çevirecek daha istisnai olarak yaş kazanmış oluruz. Her bit olarak ilişkiler iyilik insanın dış mekan görünüşü de yıllara meydan okuyamıyor. Kim durumu da olduğu iyilik olarak görüntüle etmek Wabi-Sabi açısından istisnai olarak önemlidir.

Daha fazla gör:  Ev Temizliği Nasıl Planlanır | Temizlik Planı Nasıl Yapılır

Kemirmek Hazırlarken Wabi-Sabi

Ciddi felsefesi “hataları kabullenmek” olan bir anlayışta çiğnemek yapmanın rastgele, sizi bambaşka yolculuklara çıkartabilir. Örneğin, evde olmayan bir baharat yerine bir tane daha bir baharat istihdam, şansını denemek – yanılma yapmanız için sizi tavsiye edecektir. Muazzam olan, yemeğin tarife avantajlı olması kesinlikle değil; tadını, kokusunu, ağzın içindeki dokuları hissedebilmek.

Evimizde Wabi-Sabi Uyumu

Wabi-Sabi felsefesine bağlı olarak, insanlara akıl almaz itibaren bir objenin size çekici gelmesi, onu evinize koymanız için uygun bir nedendir. Objenin kullanılan olması, bir ruhu olduğu anlamını da taşıyabilir. Doğada bulundu bütün renkleri barındıran bir dekorasyon, sizi sakin ve ayrıca bağlı kalarak bir ortama takdir eder adeta. Her bit olarak ana sayfa dekorasyonu iyilik giysiler seçiminde de yünlü, pamuklu, kenevir, bambu, doğal deri, pamuk iyilik integral ve ayrıca kalıcı kıyafetlere yönelmek Wabi-Sabi felsefesiyle inanılmaz bağlı kalarak olacaktır.

Wabi-Sabi felsefesinin, minimalizm ve ayrıca sürdürülebilirlik iyilik yaklaşımlarla ve ayrıca İskandinav yaşamanın yolu Lykke da paralel olduğunu söyleyebiliriz. Daha basit ve ayrıca dingin bir varlık için kusurları kucaklama ve ayrıca olarak görüntüle etme sanatı olan Wabi-Sabi felsefesini hayatınızı uyarlayarak tutarlılık bulabilirsiniz.

Gönderiyi görüyorsun: Wabi-Sabi Felsefesi | Wabi-Sabi Nedir

Genel bakış: https://lorenzolesite.com