Uyku Meditasyonu Nasıl Yapılır? – Dekordiyon

1652160402 Uyku Meditasyonu Nasil Yapilir Dekordiyon

Uyku, bedenimizi yanı sıra zihnimizi yenilemek, taze bir güne daha aktif taahhüt için önemli integral bir rahatla sürecidir. Yine de uykusuzluk insanlar genelinde erişkinlerin düzenli yaşadığı bir sorundur. Hal böyleyken uykusuzlukla tam olarak nasıl başa çıkılmalı? Daha dinlenmiş bir beden yanı sıra zihinle uyan için neler yapılabilir? Kim soruların cevaplarını mucize ediyorsanız sonuçlandırmak yıllarda uykusuzluk sorununun elendi için en inanılmaz kullanılmış yöntemler ile çevrili merkez banliyö bölgesi dinlenme meditasyonu aracılığıyla tanışabilirsiniz. Peki dinlenme meditasyonu nedir, tam olarak nasıl yapılır, uykuya dalış sürecini tam olarak nasıl kolaylaştırabilir?

Uyku Meditasyonu Nedir?

Uyku Meditasyonu Nasıl Yapılır?
Uyku meditasyonu nedir?

Meditasyon, pozitif nefes alma büyüsü çalışmaları aracılığıyla kişinin zihnini dinlendirmesine kullanışlı olan bir odaklanma tekniğidir. Uyku meditasyonu ise kişinin uykuya dalış sürecini kolaylaştırmaya kullanışlı, bedenin yanı sıra zihnin dinlenmesine, gevşemesine bağış sağlayabilen bir meditasyon tekniğidir. Kim meditasyon tekniği tekrar tekrar olarak uygulandığında dönem içerisinde daha huzurlu uykuya dalmaya yanı sıra daha dinç bir beyin yanı sıra bedenle uyanmaya kullanışlı muhtemelen.

Uyku Meditasyonu Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Uyku Meditasyonu Nasıl Yapılır?
Uyku meditasyonu hazırlığı tam olarak nasıl Yapılır?

Uyku meditasyonunu en tam olarak moda yapabilmek için büyük ölçüde zihninizi yanı sıra bedeninizi uykuya hazırlayın. Bunun için ılık bir banyo alabilir, narin dokulu pijamalarınızı giyebilirsiniz. Daha sonradan yataktan kalkıp, itibaren uykuyu kaçırmamak için uyumadan daha önce neye ihtiyacınız varsa yatağınızın karşısında bulundurmaya özen gösterebilirsiniz. Uyku meditasyonundan yanı sıra uykuya dalmadan daha önce odanızı havalandırıp yatak odası içerisinde iklim sirkülasyonu sağlayın. Bulunduğunuz odanın huzurlu yanı sıra loş olmasını uykuya dalış sürecini kolaylaştıracaktır. Benzer şekilde gece yemeğini hazmetmiş bir göbek aracılığıyla meditasyondan yanı sıra uykudan daha uzun verimlilik alabilirsiniz. Bunun için {akşam yemeği} porsiyonlarınızı küçültmeyi veya daha küçük tercihler yapmayı da deneyebilirsiniz. Günden güne tekrar tekrar olarak yaptığınız meditasyon egzersizleri sayesinde felsefi yanı sıra kaliteli bir dinlenme uyuyabilirsiniz.

Daire ortamında huzurlu bir meditasyon yürütmek için nelere tavsiye edilmeli mucize ediyorsanız “Evde Meditasyon Nedir, Nasıl Yapılır?”  konulu yazıyı da inceleyebilirsiniz.

Uyku Meditasyonu Yöntemleri

Uyku Meditasyonu Nasıl Yapılır?
Uyku meditasyonu yöntemleri

Uyku meditasyonu yöntemleri pratik olarak uykuya daha huzurlu dalmanıza kullanışlı yer almak bunu söyledikten sonra yöntemler kişiden kişiye değişebilir:

Zamansız Şarkılar Duymak: Kimileri vasıtasıyla inanılmaz sıkıcı bulunsa da geleneksel popüler müzik dinlemenin insanlar için inanılmaz muazzam faydaları vardır. Kim faydalardan bir birey de uyuyabilmenize kullanışlı olmasıdır. Sakinleştirici etkiye yaratıcı geleneksel müzikleri dinleyerek zihninizi stresten arındırabilir, daha huzurlu uykuya dalabilirsiniz. Önemli ölçüde samimi zaman dilimi bestecileri Chopin, Schubert yanı sıra Beethoven’ın parçalarını dinleyebilirsiniz.

Doğanın Sesini Duymak: Nefesin pozitif bir ritme yaratıcı olmasını sağlaması yanı sıra görselleştirme aşamasına geliştirmek olması nedeniyle yağış sesi, dalgalanma sesi iyilik doğadan canlandırmak banliyö bölgesi sesleri dinleyebilirsiniz.

Yönlendirici Meditasyonlardan Güçlendirmek Toplamak: Önemli ölçüde dinlenme meditasyonuna taze başladıysanız yönlendirici meditasyon videolarından faydalanarak uykuya geçme sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Huzurlu Bir Ortamda Yönlendirmesiz Meditasyon Gerçekleştirmek: Başına insanlar bir olmadığı için kimimiz huzurlu bir ortamda popüler müzik veya her türlü bir hizalama olmadan çalışmayı, temizlik veya meditasyon yapmayı özlemek edebiliriz. Bunun için dinlenme meditasyonu aşamalarını öğrenerek yönlendirmesiz meditasyon yapabilirsiniz.

Uyku Meditasyonu Aşamaları Nelerdir?

Uyku Meditasyonu Nasıl Yapılır?
Uyku meditasyonu aşamaları nelerdir?

Uyku meditasyonu 3 aşamadan bestelemek. Kim aşamalar sırasında gol farkındalığı nefeste yanı sıra meditasyonun akışında tutmaktır.

1.Nefes alma büyüsü Egzersizi

Meditasyonun çok önemli aşamalarından ilki zihni nefes alma büyüsü alışverişlerinde tutmaktır. Dolayısıyla zihnin özel anılara, düşüncelere, kaygılara uçup gitmesinin bir nebze önüne geçilmiş yer almak. Meditasyona taze başlayanlar için kim hastalık başlangıçta zamanlar inanılmaz hızlı olmayabilir bunu söyledikten sonra gerçekçi kazandıkça beden kim egzersize alışır. Kim sebeple dinlenme meditasyonunu da tekrar tekrar yürütmek gerçekten kullanışlılık taşır. Bunun için huzurlu yanı sıra felsefi nefesler burundan alınıp burundan verilebilir. Türünün tek örneği bunu söyledikten sonra yorucu olmayan standart düzeyde nefes alma büyüsü egzersizleri de yapılabilir. Örneğin dörde {kadar} sayarak nefes alma büyüsü alabilir, nefes alma büyüsü verme aşamasında da dörde {kadar} sayarak nefes alma büyüsü verebilirsiniz. 

2.Görselleştirme

Bir müddet nefes alma büyüsü egzersizi yaptıktan sonradan gözleri kapatarak kendinizi müteşekkir yanı sıra sessiz hissedebileceğiniz hayali bir mekanın görselini zihninizde yaratın. Keyifli bir okyanus kenarında, ormanda ağaçların ile çevrili bir görselleştirme yapabilirsiniz. Daha sonradan kim hayali mekanda keşfedildi başına ayrıntıyı birer birer zihninizde yaratmaya başlayın. Ardından kim kozmetik deneyime mekanın sesini yanı sıra mekanda bulunanların kokularını da ekleyebilirsiniz.

3.Şükür

Kendinizi daha müteşekkir yanı sıra sessiz hissettiğiniz kim mekan içerisinde bir dönem vakit geçirdikten, o okyanus kıyısında veya ağaçların ile çevrili yürüdüğünüzü görselleştirmek ettikten sonradan zihniniz kendisini daha rahatlamış hissedecektir. Doğru kim aşamada bütün kesinlikle duyguları bedeninize yanı sıra zihninize takdir ederek dünyada veya yaşamda merkez banliyö bölgesi, içinizi kesinlikle duygular aracılığıyla dolduran başına şeye şükür edebilirsiniz. Şükür yanı sıra minnet, huzurunuzun artmasını sağlayacağı yanı sıra uygun düşünmeyi arttırdığı için daha huzurlu uykuya dalmanıza kullanışlı olacaktır.

Uyku Meditasyonu Yaparken Ek Nelere Tavsiye Etmelisiniz?

Uyku Meditasyonu Nasıl Yapılır?
Uyku meditasyonu yaparken ek nelere tavsiye etmelisiniz?
  • Meditasyon yaparken ortamın huzurlu, huzurlu yanı sıra tekrar tekrar olması size kullanışlı yer almak.
  • Çevresel faktörlerden zihninizi uzaklaştırmanız için sayısız ikinci özel gözlerinizi kapatıp dinlenebilirsiniz.
  • Şarkılar seçiminin ruhunuzu dinlendirmeye yönelik huzurlu yanı sıra narin olması önemlidir.
  • Meditasyon boyunca sırtınızı yüksek pozisyonda tutmanız ipuçları edilir.
  • Bedeninizi arzu edilen pozisyona getirdikten sonradan nefes alma büyüsü egzersizleriyle meditasyona başlayabilirsiniz.

İyi dinlenme aynı anda mükemmel bir cilt tabakası görünümü yanı sıra mükemmel hissetmek anlamına da maaş. Siz de bireysel servis, çekicilik yanı sıra yaşam tarzı önerileri yaklaşık daha fazlasını bul için Asma kilit Servis Çekicilik’i incelemeyi unutmayın!

Gönderiyi görüyorsun: Uyku Meditasyonu Nasıl Yapılır? – Dekordiyon

Rehber: https://lorenzolesite.com