Ütü Kireci Nasıl Temizlenir?(Videolu Anlatım)

1652159717 Utu Kireci Nasil TemizlenirVideolu Anlatim

Günümüzde bazı ütülerin hemen kireç temizleme veya kireç temizleme iyilik ayarları vardır. Kim ayarlara yaratıcı ütüleri kullanan düz hanımları normalde ütülerinin performansından minnettar olsalar da dönem dönem kim ayarların da istenilen kireç birikmesine eylem olmadığını söylerler ütü kireci oluşmasındaki gerekli sebep olmak suların kireçli olmasıdır.

Hızlı bir şekilde aniden suyla temas halinde olan başına alet kireç birikmesi sorununu yaşar. Ütülerde kim daha genellikle görülmektedir. Bulunduğunuz bölgedeki suyun vahşi olması ütünüzün çok daha hızlı kireçlenmesine kaynak olacaktır.

Ütü kireci ütümüzün performansını belirlemek etkilemektedir. İstediğimiz ayarın etkili bir şekilde yapılmaması sonucunda kıyafetlerimizin kırışıklıklarının giderilmemesi veya kireçlerin kumaşların ileri çizik bırakması sorunları genellikle karşılaşılan ütü kireci problemlerindendir.

İlginizi Çekebilir: Sizlere ankastre aralık temizliği sadece nasıl yapılır en basit yönüyle anlattığım yazımı da okumanızı öneriyorum.

Ütü kireci sadece nasıl temizlenir?

Ütü Kireci Nasıl Temizlenir?(Videolu Anlatım)

Ütü için tüketen suyu birlikte çalışmak ya da ütü için kişiselleştirilmiş olarak üretilen kireçsiz su birlikte çalışmak ütü kireci oluşumunu engelleyecektir. Bunları kullanmadıysanız yanı sıra ütünüz kireçlenmişse ağır buhar performansı yanı sıra katman çözmek özelliği eskisi iyilik değilse kireci, ütü içinden uzaklaştırmaktan bir tane daha çareniz kalmamış demektir.

Bir cezveye limon tuzu yanı sıra su karışımını yeteri {kadar} koyarak kaynatın. Kaynayan kim suyu ütünün haznesine boşaltın. Ütünüzü çalıştırın yanı sıra ağır buhar düğmesine farklı defa yakalama yanı sıra bekleyin.

Limon tuzu ütünüzün kireçli bölgesindeki kireci çözerek ütünüzden atılmasını sağlar. Ütünüzü soğumaya bırakın yanı sıra içindeki suyu boşaltın. Dolayısıyla ütü kireci ütünüzden devasa oranda uzaklaşmış olacaktır.

Sirke yardımı aracılığıyla de ütünüzdeki kireçten kurtulabilirsiniz. Bunun için ütü haznesine beyaz renkli sirke yanı sıra su karışımını tıpkı kesinlikle olacak stil kuzular.

Daha fazla gör:  Kediler için Ev Dekorasyonu Fikirleri (Videolu)

Ütünüzü ısıtın yanı sıra ağır buhar düğmesine farklı an yakalama. Kireçlerin ütü deliklerinden döküldüğünü göreceksiniz. Ütü soğuduktan sonradan çamaşırhane su aracılığıyla çalkalanır yanı sıra sonuçlandırmak kireç tabakası da ütüden atılır.

Hanımların işi özel ütüyle kesinlikle değil, bir de mutfaktaki aralık tutarlı kirlenmese gerçekten iyi (PL) kesinlikle olacak 🙂

İlginizi Çekebilir: Çamaşır makinesi kireci sadece nasıl temizlenir, işte detaylar!

Ütü tabanı sadece nasıl temizlenir?

Ütü Kireci Nasıl Temizlenir?(Videolu Anlatım)

Ütü tabanınızda dönem dönem karanlık, kahverengimsi lekelerin oluştuğunu görebilirsiniz. Hem görüntü açısından üzücü eden kim hastalık hem de giysilerinizde çizik oluşturarak sizi ezici durumda bırakabilir.

Ütü tabanını temizlemek için sirke aracılığıyla tuzu karıştırıp çamaşırhane bir bezle ütünün tabanını ovalayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Duşakabin silikon kararması %100 hassas çözümü için vurmak!

Bir bir tane daha teknik: Kâğıt kumaş veya kağıt kâğıdı üzerine sodyum dökün ütü sıcakken tuzlu kâğıdın ileri ütüyü gezdirin. Bunu yaparken muhteşem ütüyü yüksek dönem kâğıdın ileri tutmayın. Zira kâğıt ateş alabilir.

Gönderiyi görüyorsun: Ütü Kireci Nasıl Temizlenir?(Videolu Anlatım)

Genel bakış: https://lorenzolesite.com