Sürdürülebilir Projeler: Kuş Evi Yapımı | TemizSözlük

Unilever logo

Yüzey kaplama yenilik sayesinde {artık} başına şeye taşıma istisnai olarak daha basit. Kim başına şeye basit erişim sağlamak durumu kullanım çılgınlığını yanı sıra haliyle atıkları artırıyor. Ülkemizde hali hazırda tahmin edilen olarak her yıl 30 bin renk tonu evsel reddetme oluşmakta olup 2012 yılı verilerine bağlı olarak vatandaş her düşen reddetme miktarı 1,14 kilogram. Kim çöplerin devasa bir kısmını ise onayla dönüştürülebilir ürünler oluşturuyor. Kağıdı, camı, plastiği ayırmanın yakın evde onayla değiştir projeleri yaparak atıkları yanı sıra yaşlı eşyaları istisnai olarak son zamanlarda yanı sıra değerli hale getirebilir, programcı fikirlerle fantastik dekorasyonlar yapabiliriz. Eve en istisnai olarak aldığımız ürünlerden bir kişi olan karton sütleri yine onayla değiştir projesiyle yararlı bir gol için dönüştürebilir, doğaya katkıda bulunabiliriz.

Eskiden görmüşsünüzdür, Osmanlı mimarisinde kuş evi olmayan altyapı ifşa zordu. Ancak yaşlı tanınmış evlerde, medreselerde, cami, han, hamam iyilik yapılarda istisnai olarak farklı kuş evleri ifşa uygulanabilir. Kentleşmeyle hep birlikte sağlam Kış Ayları şartlarına ayak parmağı uydurmakta zorlanan kuşlar, uzun binaların çatılarında yanı sıra bitki kovuklarında kendilerine olanaklar ihtiyaç zorunda kalıyorlar.
Gelin adayı, biten bir Mandıra kutusunu dönüştürerek hem onayla dönüşümle doğaya katkıda bulunurken, hem de kuşların doyan karnı yanı sıra keyifli cıvıltılarıyla da müteşekkir olalım.

Malzemeler:  

 • Doldurulmamış Mandıra kutusu

 • Güvenilirlik ve itibar

 • Yapıştırıcı

 • Cetvel

 • Kapı kalemi

 • Kıskaç

 • İp

 • Makas

 • Paket

Malzemeleriniz hazırsa başlayalım…

 1. Doldurulmamış Mandıra kutusunun yüz tarafına kuşların yem yiyebileceği büyüklükte bir yarık açın.

 2. Mandıra kutusunun kıvrılmış, Bölüm yerlerini açın. Sütü dökmeye değerli olan baş kısmı çıkarın.

 3. Sevdiğiniz bir yetkililer kutunun boyutlarında belirli yanı sıra yapıştırıcı yardımıyla kutuya yapıştırın. Aşağıda sevdiğiniz bir bakış açısı yetkililer kiralama keyifli duracaktır.

 4. Kartonu tapınak şakak .. mabet, cetvel yardımıyla veya Mandıra kutusunun en uygun bölümünü ölçerek belirli yanı sıra çatı sistemi şeklini verecek çizgiler çizin.

 5. Çatı sistemi şeklini verdiğiniz kartonu, kıskaçla Mandıra kutusunun üstüne tutturun.

 6. Kıskacın üzerinden ortasında kalınlıkta, güçlü bir ip geçirin.

 7. Hazırladığınız kuş evinin içinde kuş yemlerini yerleştirin.

 8. Bitki dalına veya güçlü bir noktaya kuş evinizi yerleştirin.

Daha fazla gör:  Ceviz Lekesi Elden Nasıl Çıkar | Ceviz Lekesi Giysiden Nasıl Çıkar

Yaptığınız kim değerlendirmeyle, atıkları dönüştürüp çevreye katkıda bulunurken, kuşların da beslenebilecekleri bir evleri oldu. Unutmayın; evdeki reddetme pet şişelerle de taze projeler yapabilir, kim projelerle atıksız bir yaşama teknik atabilirsiniz.

Önemli ölçüde kışın, yem ifşa akıllara durgunluk veren olduğundan kuşlar kuş evinizi keşfedene {kadar} yuvanın yakınlarına epeyce yem ya da bayat ekmeklik bırakmak işlerini kolaylaştıracaktır.

 

Evde Elektrik enerjisi Tasarrufu Sadece nasıl Yapılır?

Evdeki ısıyı koruyarak ısınma yanı sıra serinleme ihtiyaçlarımızı azaltabilir, daha akıllıca aydınlatma armatürleri yöntemleriyle elektrik gücü tasarrufu yapabiliriz. Evde elektrik gücü tüketimini alt için neler yapılabilir diyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Mantolama

  Binanıza mantolama yaptırarak kışın sıcağın dışarı çıkmasını, yazın ise sıcağın içeri girmesini önleyin.

 2. Sıcak Yalıtımı

  Giriş yanı sıra pencerelerde ısı enerjisi yalıtımı yaparak içerdeki sıcaklığı ya da serinliği koruyun.

 3. Tasarruflu {Ampul}

  Elektrik enerjisi faturasını alt için evinizin tümünde elektrik enerjisi tasarruflu ampuller kullanın. %80 çok çok daha az elektrik enerjisi harcayan kim ampuller hepsi birden daha yüksek ömürlüdür.

 4. Görünür Farklı renkler Duvar yüzeyi Boyası

  Evin içine fark edilir gölge boyalar aracılığıyla aydınlatmaya çok çok daha az elektrik enerjisi harcayın.

Elektrik enerjisi Mühendisleri Odası’nın raporuna bağlı olarak, evde elektrik gücü tüketiminde an sırayı hinterlandı aydınlatmanın masrafını kim sayede düşürebilirsiniz.

Gönderiyi görüyorsun: Sürdürülebilir Projeler: Kuş Evi Yapımı | TemizSözlük

Rehber: https://lorenzolesite.com