Şömine Temizliği | Şömine Bacası Nasıl Temizlenir

Unilever logo
Pazarlama

Modern zaman evlerinde ısınmak için sık kalorifer dilek edilse de kışın çarpıcı bir kitapla şömine ateşi önünde keyif yapmanın yerini kesinlikle hiçbir şey tutmaz. Hem ısınma kaynağı olan, hem de evinize gelişmiş bir ambiyans katan şömine temizliği, sanıldığı {kadar} akıllara durgunluk veren ve ayrıca zahmetli değildir. Şömine tam olarak nasıl temizlenir, şömine baca temizliği tam olarak nasıl yapılmalı mucize ediyorsanız okumaya ısrar al.

Şömine Nasıl Temizlenir?

Şömine Bir çift ciddi bölümden telafi etmek: Ateşin yandığı bölüm bu nedenle büyükşehir hazne, ve ayrıca dekoratif dışarıda bölüm. Ateşin yandığı kısmın önü belirgin veya cam ve ayrıca benzeri bir bölmeyle kapatılmış muhtemelen. Şöminenin sizin temizleyebileceğiniz 3 bölümü vardır: Ateşin yandığı büyükşehir kısmı, cam bölmesi ve ayrıca “pik” adı gerçeği nedeniyle dökme demir kısmı. Bunları aşağıdaki yöntemlerle temizleyebilirsiniz:

 • Şöminede yakılan odun veya benzeri maddeler söndükten sonradan yerlerinde külleri kal. Şömine temizleme işlemi için Yüksek sıcaklık harika bir şekilde söndükten ve ayrıca soğuduktan sonradan bir ovmak yardımıyla külleri şöminenin tabanında bulundu küllüğe süpürün. Bundan sonra küllüğü yerinden çıkararak içindeki külleri boşaltın.

 • Şöminenin içine ve ayrıca küllüğün tabanında bir sayı kül kalabilir. Bunları da uğraşmak isterseniz, şüphesiz külleri suyla temizlemeye kalkmayın. Elektrik enerjisi süpürgesi aracılığıyla kalıyorum külleri süpürün.

Şömine Camı Nasıl Temizlenir?

Pazarlama

 • Şöminenin camında zamanla is telafi etmek. Bunu temizlemek için Omo Active iyilik bir pislik deterjanı macun kıvamına kader moda azıcık suyla karıştırın. Kim karışımı bir tarafı şiddetli bir bulaşık süngeri aracılığıyla cama uygulayın. Cam inanılmaz islenmiş durumda ise karışımı isli bölgenin ileri 5 anında {kadar} bekletin. Nazikçe ovarak silin. Ardından yıkama bir mikrofiber bezi ıslatarak camı durulayın. Cam bölmeyi kurumaya bırakın ve ayrıca kurumadan şömineyi geri yükleme yakmayın. Camlı paylaştırma ıslakken şöminenizi yakarsanız geçici zaman çerçevesi sonradan cam geri yükleme is meydana.

 • Şöminenin “pik” adı gerçeği nedeniyle dökme demir kısmını kurumak bir bezle silin. Nemli bez demirin paslanmasına sebep muhtemelen.

 • Şöminenizin dışına dökülen külleri elektrik gücü süpürgesi aracılığıyla süpürün. Mermer veya Yine bir başka malzemeden yapılmış dekoratif bölümlerdeki tozları nemli bir bezle, varsa lekeleri sabunlu suyla usulca ovarak temizleyin.

Daha fazla gör:  Valiz Yerleştirme Püf Noktaları | TemizSözlük

Şömine Bacası Nasıl Temizlenir?

Şöminenizin verimini geliştirmek ve ayrıca dikkatle yakma işlemi için yakma sıklığınıza bağlı olarak tekrar tekrar olarak şömine bacanızın temizlenmesi gerek. Şömine bacası temizliği tam olarak nasıl yapılır diyorsanız, işin kim kısmı profesyoneller vasıtasıyla yapılmalıdır. Şömine ve ayrıca baca temizliği konusunda pürüzsüz olan yetenekli temizleyiciler, şöminenizi boyunca azaltılmış derinlemesine temizledikleri iyilik sizi dinlenme tıkanıklığı iyilik problemler boyunca uyarabilecek ve ayrıca şöminenizin durumu konusunda bilgilendirebilecektir.

Çalışma

Mutfak alanı ve ayrıca duş odası yüzeylerinizi temizledikten sonradan yıkama ve ayrıca dezenfekte olduğunu tam olarak nasıl anlıyorsunuz ?

Daha Basit Bir Şömine Temizliği İçin

 • Şöminenin içindeki külleri büyükşehir haznedeki küllükte biriktirin, küllüğü boşaltın. Iyileştirme külleri elektrik gücü süpürgesi aracılığıyla tapınak şakak .. mabet.

 • Şömine camı temizleme için deterjanlı su kullanabilirsiniz.

 • Şöminenin dökme demir kısmındaki is ve ayrıca külleri kurumak bir bezle temizleyin.

 • Dışarı saçılan külleri temizlemek için elektrik gücü süpürgesi kullanın.

 • Şömine baca temizleme işlemi için şüphesiz bir uzmandan öneriler tapınak şakak .. mabet.

 • Şöminenizdeki küller harika bir şekilde söndükten ve ayrıca soğuduktan sonradan külleri elektrik gücü süpürgesiyle hemen almanız başarılabilir olmayabilir. Böyle durumlarda küllerin üzerine ıslatılmış kurumak bitki çayı veya kahve telvesi dökün. Sonuç olarak küller etrafa aroma salmayacak ve ayrıca tozlar havaya saçılmayacaktır.

Gönderiyi görüyorsun: Şömine Temizliği | Şömine Bacası Nasıl Temizlenir

Manuel: https://lorenzolesite.com