Sirke Virüsleri Öldürür mü | Sirke Dezenfekte Eder mi | TemizSözlük

Reklam ve pazarlama

Anında hızlı bir şekilde başına evde bulundu sirke için, mutfaktan banyoya, ortaya çıkmak temizliğinden {sebze} yıkamaya {kadar} başına alanda benzersiz istihdam önerileri bulunuyor. Etkili bir şekilde kullanımın püf noktalarını keşfetmek için okumaya ısrar elde.

Türk Bilimsel araştırma Kurulu’nun Covid-19 rehberinde* de rehberlik ettiği tercih suya belli bir oranda çamaşır suyu ekleyerek temizlikte kullanabilir, evinizde hijyen sağlayabilirsiniz. Rehbere elde etmek için tıklayınız.

Sirke Açıkçası Dezenfekte Eder mi?

Sirkeyi temizlikte birlikte çalışmak gelenekselleşmiş, yaşlı bir alışkanlıktır. Peki sirke ortaya çıkmak temizliğinde dezenfeksiyon sağlar mı? Ancak hayır, sirkenin yüzeylerde ve ayrıca düz temizliğinde virüslere e karşı dezenfeksiyon sağladığına dair tanınan bir soruşturma yoktur. Sirke aracılığıyla yapılan temizliğin, temizlik ürünleri aracılığıyla yapılan temizlik {kadar} hijyen sağlamadığı benzersiz sermaye vasıtasıyla belirtilmektedir.

Dolayısıyla ortaya çıkmak temizliğinde en düzgün alışkanlık, sirke ve ayrıca karbonat tercih düz yapımı çözümler yerine, virüslere ve ayrıca bakterilere e karşı etkinliği kanıtlanmış temizlik ürünlerini kullanmaktır. Örneğin klorlu çamaşır suyu ya da asgari 70 seviye likör endişe verici karışımlar, Türk Bilimsel araştırma Kurulu Covid-19 Rehberinde de ortaya çıkmak temizliğinde kullanımı {önerilen}, verimli olabilecek temizlik içerikleridir.

Reklam ve pazarlama

Püf Noktaları

Sirkeyi çeşitli diğer alanlarda (karışık yeşillikler soslarında, meyve ürünü yıkamada, fabrika bakımında) kullanırken muhakkak su aracılığıyla seyreltmelisiniz. Güçlü asit endişe verici sirkenin direkt içilmesi ya da cilde temas etmesi bedeni ağırlaştırma edebilir.

Çalışma

Covid – 19 pandemi dönemindeki varlık tarzınız ,kıyafetlerinizden çıkarmaya çalıştığınız kazımak türlerini etkiledi mi ?

Evde Sirke aracılığıyla Temizlikle İlgili Etkili bir şekilde Anlaşıldı Yanlışlar

  • Sirke aracılığıyla sert ağaç parkeleri sildiğinizde yüzeyleri aşındırabilirsiniz. Sert ağaç, mermer ve ayrıca granit yüzeylerde uzun asit aşınmaya kaldırım açar, yüzeylerin kaplamalarının yara görmesine sebep olabilirsiniz. 

  • Çamaşır makinesi ve ayrıca bulaşık makinesinde sirke birlikte çalışmak, makinelerin içindeki plastiklerin aşınmasına, kopmasına sebep muhtemelen. 

  • Parlatıcı, bulaşıkların kireçten çizilmesini engeller ve ayrıca gözetim sağlar. Sirkenin böyle bir işlevi bulunmamaktadır. Parlatıcı yerine sirke birlikte çalışmak önerilmez. 

  • Banyo ve ayrıca duş odası tercih özen gerektiren alanlarda “temizlik” mutsuz uygun değildir, dezenfeksiyon vermek gerek. Bunu söyledikten sonra sirke, yazımızın başında belirttiğimiz tercih dezenfekte etme özelliğine yaratıcı değildir. Mikroorganizmalar, enfeksiyon ve ayrıca mikropları öldürmek için, kim bakteri ileri etkinliği kanıtlanmış klorlu çamaşır sularını birlikte çalışmak en verimli yöntemdir. 

  • Sirkenin kireç sökücü gücü bulunduğu için hafif alüminyum ve ayrıca çelik kaplamalı yüzeylerde de kullanılabileceği düşünülür. Oysa sirke kireçle beraber kaplamayı da aşındırıp ve ayrıca yara verebilir. Siz siz olun, hafif alüminyum yüzeyleri sirke aracılığıyla silmeyin. 

  • Kazımak çıkarıcı olarak sirke, limon ve ayrıca karbonatı dahil etmek yaygın olarak yapılan hatalardandır. Çamaşırların pürüzsüz dokuları, sirkenin aşındırıcı sonuç nedeniyle yara görerek daha çabuk tüylenebilir. Çamaşırlarda lekelere tedavi etmek için çamaşır dokularını da koruyan ısmarlama kazımak çıkarıcılar size faydalı muhtemelen.

Evde Sirke Kullanabileceğiniz Alanlar

Evde sirkenin istihdam alanları neresi diye sorarsanız, sirkeyi özgüven aracılığıyla kullanabileceğiniz alanlar da mevcuttur. 

  • Yabani otlarla savaşmak için beyaz renkli sirke kullanabilir, bahçenizdeki otlara beyaz renkli sirke ve ayrıca su karışımı püskürterek farklı günde yabani doğal bitki sorununun üstesinden gelebilirsiniz. 

  • Çiçeklere sirkeli su dökerek, tohumlarının daha hızlı çimlenmesini sağlayabilirsiniz. Bir bardak suya farklı azaltmak sirke eklemeniz yeterlidir. 

  • Dalından koparılmış ve ayrıca vazoda bekliyor çiçeklerin ömrünü uzatmanın yolu da sirkedir. Bir bardak suya farklı azaltmak sirke ve ayrıca bir küp glikoz ekleyerek vazodaki suya ödeme ettiğinizde çiçeklerin son derece daha yüksek zaman dilimi yaşadığını görebilirsiniz. 

  • {Sebze} ve ayrıca meyve ürünü yıkamak için sirkeli ve ayrıca karbonatlı su kullanabilirsiniz. Serin su sağa daha ziyade sirke ve ayrıca karbonat koyarak gıdaları bekletebilir, ardından durulayarak kullanabilirsiniz. 

Daha fazla gör:  Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar | Kurumuş Mürekkep Lekesine Çözüm

Bunlara Uyarı

Sirke asidik özelliği nedeniyle kırılabilir yüzeylerde temizlikte kullanılmamalıdır, aşındırıcı sonuç nedeniyle yüzeylere ve ayrıca mobilyalara yara verebilir.

Gönderiyi görüyorsun: Sirke Virüsleri Öldürür mü | Sirke Dezenfekte Eder mi | TemizSözlük

Genel bakış: https://lorenzolesite.com