Sebze ve Meyveler Nasıl Yıkanmalı? | TemizSözlük

Unilever logo

Sağlığımız için {sebze} ağırlıklı beslenmek {kadar} kapsamlı olan bir çeşitli diğer faktör {sebze} ve meyveler sadece nasıl yıkanmalı konusudur. Günümüzde bahçecilik ilacı kullanılmadan ya da pis havaya maruz kalmadan {sebze} ya da meyve ürünü inşa etmek pek başarılabilir olmamaktadır. Bunu bildiğimiz için de ister istemez {sebze} ve meyve ürünü sadece nasıl dezenfekte edilir diye düşünürüz. Peki, meyve ürünü {sebze} temizliği kaynak önemlidir?

Verimli Meyve ürünü Sebze Temizliği Yürütmek Sebep Devasa?

Üreticiler meyve ürünü ve sebzelerin raflarda göze daha pozitif görünmesi ve tutucu ömrünün uzaması için parafin adlı bir kimyasal kullanırlar. Üreticilerin parafin hariç kullandığı sayısız kimyasal bulunmakla hep birlikte kim kimyasalların her türlü bir stil yenmemesi gerek. Meyve ürünü, {sebze} temizliğini kapsamlı yapan nedenler şu şekildedir:

 1. Pestisit, akut zehirlenme ya da alerjik reaksiyonlara ana sebep muhtemelen.

  Pestisit, haşere ilacı tercih bahçecilik ilaçları meyve ürünü ve sebzelerin yüzeyine yapışır. Önemli ölçüde çiğ olarak tüketilen meyve ürünü sebzeleri yediğimizde kim ilaçları da yemiş oluruz. Doğru bir stil temizlenmeyen meyve ürünü ve sebzeler akut zehirlenme ya da alerjik reaksiyonlara ana sebep muhtemelen. Kim ilaçlar nedeniyle ishal, kusma, solunum güçlüğü tercih semptomlar gözlenebilir.

 2. Parafinin garip kesinlikle yanı meyve ürünü ve sebzelere göz kamaştırıcı bir perspektif tedarik muhtemelen.

  Parafinin vücudumuza zararlarından bahsetmeden daha önce parafinin ne olduğunu anlatmakla gerçekleştirmek daha etkili bir şekilde olacaktır. Parafin, petrol ve benzeri ürünler aracılığıyla ödünç almak edilen, mum ışığı olarak tanımlanan şeffaf bir kimyasaldır. Parafin önemli ölçüde elma, armut, portakal tercih şiddetli meyvelere uygulanır. Bu nedenle kim meyvelerin tutucu ömrü uzar ve meyveler gerçekten göz kamaştırıcı bir görünüme kurucu geliştirmek. Yine de, parafinin dünya sağlığını en şaşırtıcı bir şekilde tehlike eden kimyasallardan bir kişi olduğunu biliyor muydunuz? Parafin yüksek zaman dilimi tüketildiği takdirde sindirim, böbrek, karaciğer ve Ayrıca merkez rahatsızlıklarına parlak ana sebep olabiliyor.

 3. Gıdalar, kimyasallar hariç sayısız dışarıda etkene maruz kalabilir.

  Meyve ürünü ve sebzeler yetiştirilirken ya da raflara konulma aşamasında her türlü bir kimyasal kullanılmamış muhtemelen. Ama kim meyve ürünü ve sebzelerinizi yıkamamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Tarlada yetişen bir {sebze}, üreticisi, toplayıcı, iklim olayları, yaban hayatı tercih sayısız etkene maruz kalıyor. Havadaki mikrop ve bakteriler sayısız hastalığa ana sebep olurken, onlarca kişinin ve hayvanın dokunduğu kim meyve ürünü ve sebzeleri almak hijyenik olmayacaktır.

 4. Doğru yıkanmayan {sebze} ve meyveler Gıda maddeleri zehirlenmesine giriş aralıyor.

  Birçoğumuz Gıda maddeleri zehirlenmesinin pişmiş çiğnemek ya da domuz eti, balık tercih hayvansal gıdalardan kaynaklanabileceğini düşünürüz. Yine de yapılan araştırmalara bağlı olarak yıkanmamış {sebze} ve meyvelerden kaynaklanan Gıda maddeleri zehirlenmelerinin oranı tarih geçtikçe artıyor. Üstelik kaynak zehirlendiğinizi ayrım etmediğiniz için kim sağlık durumu aracılığıyla sayısız defa karşılaşabilirsiniz.

 5. Paketli sebzeler düzenli olarak yıkama olmayabilir.

  Sık {sebze} ve meyveleri plastik paketli bir stil market ya da manav raflarında görebilirsiniz. Ayrıca paketlerin ileri, paketlenmeden daha önce yıkandığı yazabilir. Yine de kim paketlemelerin hangi koşullarda yapıldığını bilmiyoruz ve yiyeceklerimiz mikroplar, mikrop ya da tarımsal bileşik barındırıyor muhtemelen. Böylece, paketli ve yıkanmış olsa parlak her türlü bir hastalığa geçit açmamak için plastik paketli {sebze} ve meyveleri de yıkamalıyız.

Meyve ürünü ve sebzelerimizin hijyeni {kadar} pişirme alanı hijyenine de uyar etmeliyiz. Hijyenik ve güvenli ve emniyetli pişirme alanı temizliğine dair sürpriz ettiğiniz bütün soruların cevaplarını bulacağınız yazımızı okumadan geçmeyin.

Daha fazla gör:  Koronavirüse Karşı Önlemler | Koronavirüs Tedbirleri

Verimli Sebze Meyve ürünü Dezenfeksiyonu için 5 Strateji

Kullanılmış bahçecilik, haşere ilaçları, parafin tercih kimyasallar, pestisitler ya da onlarca kişinin özdeş sebzeye ve meyveye dokunması aklımıza {sebze}, meyve ürünü sadece nasıl dezenfekte edilir sorusunu getirir. Sizler için saygın 5 olasılık meyve ürünü ve {sebze} çamaşırhane yöntemini bir araya getirdik.

 1. Sirkeli Su aracılığıyla Meyve ürünü Sebze Temizliği

  Sebze ve meyveler sadece nasıl yıkanmalı sorusunun muhtemelen de tanınan başlangıçta cevabı sirkeli su aracılığıyla yıkamak olacaktır. Sirkeli su, meyve ürünü ve sebzelerin temizliği için kapsamlı bir malzemedir. Muazzam bir kabın sağa {sebze} meyvelerinizi sirkeli suda bekleterek temizleyebilirsiniz. Yine de, unutulmamalıdır ki sirkeli suyun mikroplar ortadan kaldırmak oranı ancak kanıtlanmadığı için meyve ürünü ve sebzeleri sirkeli suda yıkamak bütün bütün tehlikeli mikroplar ve mikropları öldürmeyebilir.

 2. Karbonatlı Su aracılığıyla Meyve ürünü Sebze Temizliği

  Amerika’da yapılan bir araştırmaya bağlı olarak, karbonatlı su karışımı {sebze} meyve ürünü sadece nasıl dezenfekte edilir sorusunun cevabıdır. Peki, sebzeler karbonatla sadece nasıl yıkanır diye soruyorsanız, 2 su bardağı suya 1 çiğnemek kaşığı karbonat koymanın uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ardından sonuçlandırmak kez durulayarak {sebze} ve meyvelerinizi tüketebilirsiniz.

 3. çanak Tipi Hidrojen Peroksit aracılığıyla Meyve ürünü Sebze Temizliği

  Meyve ürünü {sebze} temizliği konusunda kullanabileceğiniz sayılı temizlik ürünlerinden bir kişi de Gıda maddeleri tipi hidrojen peroksittir. Hidrojen peroksit {sebze} ve meyve ürünü üzerindeki mikroplar ve mikropları ortadan kaldırmak konusunda gerçekten istiyorum edilebilecek saygın bir temizlik ürünüdür. 3 litre suya 1 adım hidrojen peroksit oranındaki birleştirmek aracılığıyla zirve düzey meyve ürünü {sebze} dezenfeksiyonu sağlayabilirsiniz.

 4. Sebze Fırçası aracılığıyla Meyve ürünü Sebze Temizliği

  Sebze ve meyveleri yıkamak için tasarlanmış, türünün tek örneği sertlik derecelerine kurucu {sebze} fırçaları aracılığıyla {sebze} ve meyveler sadece nasıl yıkanmalı diye düşünmenize gerekir kalmayacak. Örneğin, havuç tercih şiddetli dokuya kurucu sebzeler için fırçanın kıl kalınlığı aracılığıyla mantar tercih narin dokuya kurucu sebzeler için kullanılmış fırçanın kıl kalınlığı farklıdır. Kim fırçaları gerekir ağ sitelerinden gerekse züccaciyelerden set olarak satın alabilirsiniz.

 5. Bitki çayı Ağacı Yağı aracılığıyla Meyve ürünü Sebze Temizliği

  Sirkeli ya da karbonatlı su hariç kullanılabilecek integral olasılık yöntemlerden bir kişi de bitki çayı ağacı yağıdır. Bitki çayı ağacı yağı benzer şekilde sirkeli su ve karbonatlı su tercih {sebze} ve meyvelerdeki mikroplar ve mikropların ölmesine faydalı geliştirmek. Aynı anda, bitki çayı ağacı yağı ve su karışımında bekletilip kurutulan {sebze} ve meyvelerin daha yüksek zaman dilimi bozulmadan ya da çürümeden saklanabildiği gözlemlenmiştir.

Bitki çayı ağacı yağının savunma ve temizleyici etkilerinin ve ayrıca kullanırken uyar edilmesi gereken kapsamlı bir husus sahip olmak. Eğer {sebze} ve meyvelerinizi bitki çayı ağacı yağı aracılığıyla temizlediyseniz ve yağı durulamak istiyorsanız sebzeleri serin suyun aşağıda ovalamalısınız.

Daha fazla gör:  Fazla Eşyalardan Kurtulmak | Evdeki Eşyaları Azaltmak

Türlerine Bağlı olarak Sebze ve Meyveler Nasıl Yıkanmalı?

 1. Vahşi Kabuklu Sebze ve Meyveler Nasıl Yıkanmalı?

  Vahşi kabuklu {sebze} ve meyveler sirkeli su, karbonatlı su ya da Gıda maddeleri tipi hidrojen peroksit tercih temizlik ürünleri aracılığıyla yıkanabilir. Vahşi kabuklu meyve ürünü {sebze} temizliği ovalanarak ya da {sebze} fırçaları aracılığıyla rahatlıkla yapılabilir. Kavun, karpuz tercih cilt temizleme yenmeyen meyveleri, {sebze} fırçası yardımı aracılığıyla akan suyun aşağıda yıkayabilirsiniz.

 2. Narin Dokulu Sebze ve Meyveler Nasıl Yıkanmalı?

  Çilek, dut, böğürtlen, kiraz, domates tercih narin dokulu {sebze} meyveler akan suyun aşağıda yıkandığında yaralamak veya incitmek görebilir. Önemli ölçüde sayısız vatandaş savunmasız yapısı böylece çilek sadece nasıl yıkanır diye sürpriz eder. Narin dokulu {sebze} ve meyveleri, saplarını ayırdıktan bundan sonra su tamamlandı bir kapta 5-10 an {kadar} varsa üzerindeki toprağı atması için bekletip sarsmadan durulayabilirsiniz. Narin meyve ürünü {sebze} dezenfeksiyonu için durulama işleminden bundan sonra sirkeli ya da limonlu su karışımında 5 an bekletebilirsiniz. Ardından durulama aşamasında yine suyun içerisinde bekletmek yardımcı olacaktır.

 3. Yeşillikler Nasıl Yıkanır?

  Yeşillik yapraklarının orta kum, kir ya da haşere kalma ihtimali yüksektir. Üstelik çoğunun çiğ tüketilmesinden dolayı birçoğumuz yeşilliklerin gerçekten iyi (PL) yıkanmasına değer veririz. Marul, lahana, maydanoz tercih çevre dostu yapraklı sebzeleri temizlemek için büyük ölçüde en dıştaki yaprağı, kimyasallarla hatta daha fazla temas etmiş olacağı için atın. Onayla olmaya devam etmek yaprakların hepsini ayırın. Çok çok daha az gezegen dökülmesini vermek için yıkamak istediğiniz yeşilliğin Menşei kısmını kesmelisiniz. Köklerini ayırdığınız yeşillikleri 3 su bardağı suya 1 bardak sirke oranındaki karışımın içinde koyup 10 an bekletmeniz uygun olacaktır. Yeşillikleri sirkeli suda bekletmek yeşilliğin barındırdığı mikroplar ve mikropları öldürecektir. Ardından ister akan suyun aşağıda yıkayarak isterseniz yıkama ve serin su doldurduğunuz ek bir kapta geri yükleme bir zaman dilimi beklettikten bundan sonra tüketebilirsiniz.

 4. Menşei Sebzelerin Temizlenmesi

  Beyaz patates, havuç, kereviz tercih Menşei sebzeler ve elma tercih şiddetli meyvelerin dezenfeksiyonu için {sebze} çamaşırhane fırçası yoluyla akan suyun aşağıda sebzeleri yıkayabilirsiniz. Üzerindeki gezegen ve bakterilerin yok olmasına faydalı gidiyor fırçalama işleminin ardından yeter suyla durulamayı unutmayın. Sebzelerin yıkanması esnasında ovmak kullandığınız için meyve ürünü {sebze} dezenfektanı tercih şeylere gereklilik duymayabilirsiniz.

Sebze ve meyveleri çamaşırhane ve tüketme aşamasında gereğinden fazla reddetme oluşturduğunuzu düşünüyorsanız atıksız sonsuza kadar ipuçlarımıza muhakkak bakış atın.

Daha fazla gör:  Beyaz Mobilya Nasıl Temizlenir: Uzman İpuçları

Meyve ürünü Sebze Dezenfeksiyonu için Çeşitli diğer Yöntemler

Meyve ürünü ve Sebzelerden Parafin Mumu Nasıl Temizlenir?

Önemli ölçüde şiddetli kabuklu meyve ürünü ve sebzelerin daha göz kamaştırıcı görünmesini sağlayan ve tutucu ömrünü uzatan parafin sağlığımız için gözdağı vermek program eder. Peki, meyve ürünü ve sebzelerdeki parafin mumu sadece nasıl temizlenir? 2 su bardağı suya 1 çiğnemek kaşığı karbonat karıştırarak parafin mumuna e karşı başarılı bir temizlik malzemesi ödünç almak etmiş olacaksınız. Eğer hatta daha fazla karışıma ihtiyacınız olursa suyu ve karbonatı özdeş oranda artırabilirsiniz. Meyve ürünü ve sebzelerinizi karbonatlı su tamamlandı kabın sağa tahmin edilen 15 an beklettikten bundan sonra akan suyun aşağıda ovalayarak meyve ürünü {sebze} temizliği işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Meyve ürünü ve Sebzelerden Pestisit Nasıl Temizlenir?

Pestisit tehlikeli organizmaları yok etmek amacıyla kullanılmış bir kimyasaldır. Eğer kabuklu meyve ürünü ve sebzelerdeki bahçecilik ilacı sadece nasıl temizlenir sorusu için ipuçları arıyorsanız, başlangıçta önerimiz kabuklarını soymak gidiyor. Yine de meyve ürünü sebzelerin kabuklarını soyma şansınız yoksa meyve ürünü sebzelerinizi tuzlu ya da sirkeli suda tahmin edilen 15 an beklettikten bundan sonra suyun aşağıda yıkayabilirsiniz. Tuzlu suyun birleştirmek oranı, 1 bardak suya 1 harika kaşığı sodyum iken sirkeli suyun oranı 3 bardak suya etkileşim 1 bardak sirkedir. Kim oranlara bağlı olarak karışımlarınızı artırabilirsiniz.

Sebze Meyve ürünü Nasıl Dezenfekte Edilir?

Öncelikle çiğ olarak tüketilen {sebze} ve meyveler sadece nasıl yıkanmalı sorusu kafamızı gerçekten telaşlı eder. Meyve ürünü ve sebzelerden alacağımız mikroplar ve mikroorganizmalar Gıda maddeleri zehirlenmelerine ya da alerjik reaksiyonlara ana sebep muhtemelen. Kim yüzden, meyve ürünü {sebze} tüketmeden daha önce sirkeli su ya da karbonatlı suda tahmin edilen 10-15 an bekleterek tehlikeli mikroplar ve mikropları en aza indirebilirsiniz. Gıdalarınızı dezenfekte etmek için düzenli olarak integral yöntemler seçtiğinizden emin olun ve sabun tercih kimyasal ürünler kullanmayın. Sebze ve meyvelerinizi buzdolabında, domuz eti ürünlerinden farklı gidiyor stil oda elde. {Buzdolabı} içi sistem, {sebze} meyve ürünü hijyeni ve sağlığınız için gerçekten önemlidir.

Meyveler Nasıl Yıkanmalı?

Elma, armut, portakal tercih şiddetli kabuklu meyveleri yıkamak istiyorsanız karbonatlı ya da sirkeli suda beklettikten bundan sonra akan suyun aşağıda uygun şekilde ovalayarak yıkayabilirsiniz. Yine de karpuz, kavun tercih suda bekletilmesi başarılabilir olmayan devasa hacimli meyveleri yıkamak istiyorsanız, sizin için en gerçekten iyi (PL) prosedür akan suyun aşağıda {sebze} fırçası aracılığıyla yıkamak olacaktır.
Dut, böğürtlen, kiraz, çilek ve benzeri tercih narin dokulu meyveler sadece nasıl yıkanmalı sorusunun cevabı ise başlangıçta daha önce su tamamlandı leğende kir ve tozunu atması için bekletip ardından sirkeli ya da karbonatlı suda dezenfekte etmekten yaşamak. Sirkeli ya da karbonatlı suda beklettiğiniz meyvelerinizi arındırmak için yine yıkama su tamamlandı bir kapta nispeten bekleterek tüketebilirsiniz.

Gönderiyi görüyorsun: Sebze ve Meyveler Nasıl Yıkanmalı? | TemizSözlük

Genel bakış: https://lorenzolesite.com