scratch de virüs ile mücadele scratch dersleri mobilhanem

Merhaba dostlar:)

Mobilhanem de muhteşem bir oturum, toplantı, celse ile gene birlikteyiz. Daha önceki dersimizde dünyayı ve ayrıca ülkemizi sonuç altına konum Corana virüsden korunma  çevresinde scratch te Corona virüs animasyonu  hazırlamıştık. Hemen şimdi  bu normaleşme sürecinde maskemizi takarak, toplumsal mesafeyi koruyarak ve ayrıca temizliğimize daha gerçekten  odaklanmak ederek  virüs ile mücadele etmekteyiz. Bu bozukluk birazcık yüksek sürebilir fakat hepimiz aldığımız tedbirler yardımıyla bu süreci sağlıkla atlatacağız. Haydi, o fırsat bir de Scratch de  Corona virüs ile mücadele edelim. Buyrun derse…

Virüs İle Mücadele           

Bu oyunumuzda temas ederek bizleri kişi etmeyi planlayan virüslere e karşı mücadele  sağlamak. Oyun  için bir enjektör, 2 farklı yollarla virüs ve ayrıca canlarımızı gösteren 3 tane ruh ve ayrıca ilacı için durmak edebilmesi için çekme yöntemiyle oluşturulmuş bir faktör kullanacağız. O fırsat oyunun kod bloklarına zıplayalım. Unutmadan  ellerimizi yaygın yaygın suyu israf etmeden yıkamayı unutmuyoruz. Şu sebeple geçmişte salığımız.:)

scratch de virus ile mucadele scratch dersleri mobilhanem

Enjektör için kullanılan kodlar

1626789644 756 scratch de virus ile mucadele scratch dersleri mobilhanem

Oyunda ile başlamak olarak değişkenler menüsüne gelip “can” ve ayrıca “kredi notu” değişkenlerini tanımlıyoruz. Sonra enjektörün kod kısmına gelip Çevre dostu afiş tıkladığında blogunu alıp altına her Çevre dostu afiş tıklandığında enjektörün görünmesi için görünümden programı taşını alıyoruz. Daha bundan sonra 3 kere yanma hakkımız olsun diye Can=3 “Puanı” ise sıfır olarak ayarlıyoruz. Enjektör oyun süresince sık olarak eylem edeceğinden sık tekrarla blogunun sağa hareketler menüsünden y konumunu … yap sağa idrak etme menüsünden farenin y si taşını yerleştiriyoruz. Dolayısıyla enjektör y koordinatları üstünde bilgisayar sistemi mause yardımıyla eylem eder. Canımız bittiğinde enjektörün tıp püskürtmesi -ni engellemek için eğer ise taşını alıp can sıfır olduğunda tüm olayın durmasını ve ayrıca can 2 isminde bir haber yollamasını istiyoruz.

Daha fazla gör:  Controller View Arasında Veri Aktarımı | Codeigniter Dersleri

Virüslerde kullanılan Kodlar

1626789644 766 scratch de virus ile mucadele scratch dersleri mobilhanem

Virüslerin özel bir alanda her türlü bir yerden x koordinatına düzgün gelmesi için eylem menüsünden x, y konumuna git taşını alıp  sağa keyfi gelebilmesi için biri keyfi Miktar seçim taşını  yerleştiriyoruz. Daha bundan sonra özel bir saniye geçtikten bundan sonra virüslerden ikizini yarat taşından Yardım alıyoruz. Daha bundan sonra ikizi olarak başladığında taşını alıp virüslerin görünmesi için programı taşını ekleyip x konumu<-243 olana {kadar} virüslerin 4 ölçmek gitmesini sağlıyoruz. Eğer virüs ilaca değiyorsa evde kalır! slogunu programı puanı 5 artır. Belirlenen sesi çal ve ayrıca ilaca değen ikizi sil diyoruz.  Eğer virüs ilaca değmiyor ve ayrıca e karşı tarafa {kadar} gidiyorsa “can” -1 özelleştir ve ayrıca gene virüsün ikizini sil “can=1 ” ya da “can=2”  olduğunda can 1 haberinin sal ve ayrıca gecikme taşını ekliyoruz.

İlaçta kullanılan kodlar

 

scartch-ilac

Yeşil afiş tıklandığında  enjektörden çıkacak olan ilacı gizliyoruz. Düzenli tekrarla blogunun sağa profesyonellik açısından tıp kuklası sahnede görünmemesi için geri katmana teslim almak taşından destek alıyoruz. Enjektörden çıkıyormuş benzer biçimde açıklamak içinde enjektöre git.  Eğer bilgisayar sistemi üstündeki ya da dış mause basılı ise özel saniyede  kişiye özel ikizini yarat. kişiye özel ikizi olarak başladığında taşını alıp altına geçmişte programıi yerleştirip daha bundan sonra … olana {kadar}  tekrarla taşının sağa operatörler ve ayrıca idrak etme menüsünden destek alarak belirlediğimiz koşullar olana {kadar} tekrarlamasını ve ayrıca 4 ölçmek gitmesini istiyoruz. Bunları yaparken de her enjektörden çıkan tıp sonrası hem göze pozitif görünsün hemde bizlerin önceden seviyede olmasından dolayı bu ikizi sil taşını kullanıyoruz.

Can olarak nitelenen kalplerde kullanılan taşlar

scratch-can-kalp

Yukarıda açıklamaya yaparken hatırlıyorsanız Can1 haberini sal ve ayrıca gecikme demiştik. Canları için durmak eden kalplerin sağa geliyoruz. “Can1” haberini aldığında eğer “can=2″ise bu kalbi “gizlemek” Çevre dostu afiş tıkladığında ise “programı” diyiyoruz. çeşitli diğer bulunan 2 ruh için de tamamen aynı satın alma ve ayrıca farklı yollarla değerlerle güncel noktayı koyuyoruz. Virüs bundan bundan sonra bizlerden korksun:).

Daha fazla gör:  iOS Dersleri | Xcode Storyboard Kullanımı

gene muhteşem bir dersin birbirleriyle sonuna geldik ideal olarak keyif aldığınız bir oturum, toplantı, celse olmuştur. yaptığınız ya da hayalini kurduğunuz projeleri bizlerle paylaşabilirsiniz. dengeli ve ayrıca Scratchli cesur:)

12

Gönderiyi görüyorsun: scratch de virüs ile mücadele scratch dersleri mobilhanem

Kaynak: https://lorenzolesite.com

Kategori: teknoloji

Leave a Reply