Ramazan Ayı için Hazırlık Tüyoları | TemizSözlük

Unilever logo

Ramazan ayı yaklaşıyor… Tarih sağa oruç tutulan, geceleri sahura kalkılan yeme-içme Ayrıca dinlenme düzenini de değiştiren ramazan ayında ara sıra güçsüz düşebilir, günlük kayıt yaşantınızdaki enerjiyi bulamayabilirsiniz. İşte kim yüzden, Ramazan öncesi planlama gerçekleştirmek, sessiz etmenizi sağlayacak Ayrıca Ramazan sonrası bayram temizliği için önemli rahatlatmak yaratacaktır.

Peki, Ramazan ayı öncesinde ne tercih hazırlıklar yapılır?

Ramazan ayı öncesi ihtiyaçlarınızı belirleyin yanı sıra alışverişlerinizi tamamlayın.

Ay sağa çok çok daha az aktif olabileceğinizi düşünerek yanı sıra organizasyon bir göz atın saatinizin iftar saatine yerel olduğunu hesaba katarak satın alma işinizi ay öncesinde yaparak rahatlatmak sağlayabilirsiniz.

Ramazan ayında ev mutfak işini yardım için dondurucuda oda edebileceğiniz yiyecekleri belirleyip hazırlayın.

Ramazan ayında iftarı yanı sıra sahuru kurtarabilecek tarifleri belirleyin. Yufka, mantı, Spagetti tercih nakit işlerini hazırlayabilir, kurumak baklagilleri haşlayıp velayet kaplarına bölebilirsiniz. Yiyecekleri buzluğa koymadan geçmişte üzerine ismini yanı sıra koyduğunuz tanınmış gözlemlemek etmeyi unutmayın.

Hazırladığınız yiyecekleri buzluğa yerleştirmeden geçmişte buzluktaki yiyeceklerin bozulup bozulmadığını belirlemek al yanı sıra buzluğun temizliğinden emin olun.

Temizliği planlayın.

Ramazan ayı öncesinde yapacağınız dip kenar temizlik hem ay sırasında sessiz etmenizi sağlar hem de bayram temizliği için yüz temizlik görevi görür. Kim yüzden, temizliğinizi planlamakla başlayın. Dip kenar temizlik yapacağınız için günlere, alanlara yanı sıra işlere bağlı olarak bölerek işinizi
kolaylaştırabilirsiniz.

Dip kenar temizlik için kollarınızı sıvayın.

Temizliği komik hale kurmak için gerçekleştirmek açın, takip et etmeyi unutmayın!

Perdelerinizi çıkarın yanı sıra Omo Active {Sıvı} Sabun tercih kısa süreli programda ne olursa olsun hijyenik temizlik sağlayan bir ürünle yıkayın.

Tavanları belirlemek al yanı sıra örümcek ağı, pislik tercih birikintileri kapsamlı temizleyin. Eğer tavanda küf oluşumu aracılığıyla karşılaştıysanız Domestos Çamaşır Suyu aracılığıyla temizleyin. Temizlenmeyen, kötü bir küf oluşumu aracılığıyla e karşı karşıyaysanız otomatik olarak profesyonellerden öğüt vermek tapınak şakak .. mabet.

Duvarlardaki ilk yanı sıra işaretleyici izlerini, yağ yanı sıra lokma lekelerini tanımak al. İçerdiği çamaşır suyu sayesinde sayısız damlasıyla ne olursa olsun hijyenik temizlik sağlayan ferah kokulu Cif Jel Bütün Yüzeyler aracılığıyla gösterge yanı sıra lekeleri temizleyin.

Bahar sezonu temizliğinde dolaplarınızı düzenlemediyseniz şu anda doğru sırası! Bazanızı açın, baharlık yanı sıra yazlıklarınızı çıkarın. Bazanızın içini Cif Jel Bütün Yüzeyler aracılığıyla temizleyin, kuruduğunda dolabınızdan çıkardığınız kışlıkları yerleştirip kapatın. Dolabınızı temizleyin temizleyin yanı sıra
giysilerinizi tutarlı bir moda trendi yerleştirin.

Portmantoyu, konsolu, TV ünitesini yanı sıra evinizde bulundu çeşitli diğer dolapları boşaltın, yüksek zamandır kullanmadığınız eşyaları ayırın teklif al veya bağışlayın. Dolaplarınızın malzemesine avantajlı olan Cif Konsantre Tesis Uzmanı ürününü seçin yanı sıra içini dışını silin. Şiddetli konsantre formülüyle sıradışı kapakta yüzeyleri temizleyen, parlatan yanı sıra özelleştirilmiş rutin bakım sağlayan Cif Konsantre Tesis Uzmanı aracılığıyla yüksek süreli hijyenik temizlik sağlayın.

Ramazan ayı için gıda hazırlayıp buzluğa attınız. Peki, ev mutfak ne durumda? Mutfak alanı temizliği için de yukarıdan fakir temizlik kuralına uyun yanı sıra {dolap} üstlerini temizlemekle başlayın. Ardından dolaplarınızın içini yanı sıra dışını silin. Buzdolabınızı boşaltın, tanınmış arka plan ürünleri atın, yüksek zamandır tüketmediğiniz yanı sıra tüketmeyeceğinizi düşündüğünüz yiyecekleri
dostlarınıza verin veya kilise koridoru hayvanları için avantajlı hale getirin. Sağlam salça lekelerini, lokma kalıntılarını yanı sıra {dolap} kokusunu yok etmek için Cif Power & Shine Mutfak alanı kullanın. Fırın yanı sıra fırınınızdaki yanmış, yapışmış yağ yanı sıra lokma kalıntılarını özgürce temizlemek için güvenilir temizlik sağlayan Cif Power & Shine Mutfak alanı kullanın.  Mutfak alanı evyesini yanı sıra tezgahı da güzelce silin. Nihayet, tam burada kullandığınız bütün temizlik bezlerini de yıkayıp kurutun yanı sıra yerlerine yerleştirmeyi unutmayın.

Daha fazla gör:  En Sık Yapılan 5 Kişisel Bakım ve Hijyen Hatası

Tuvalet temizliğine başlarken temel önlemleri aldığınızdan emin olun. Duşakabin yanı sıra küvette biriken deterjan artıklarını, kireci temizlemek için Cif Power & Shine Tuvalet spreyinden güvenli, lekeleri ovun yanı sıra ıslak bezle silerek parlatın. Yine tamamen aynı ürünü aracılığıyla lavaboyu, muslukları yanı sıra tezgahları temizleyin. Aynayı mikrofiber bir bezle silin. Evin en pis yerlerinden bir kişi olan tuvaletler için Domestos Çamaşır Suyu kullanın. Dışına yanı sıra sağa Domestos Çamaşır Suyu güvenli, 5 anında beklettikten sonradan dışını silin, içini ovmak aracılığıyla ovun, ardından sifonu çekerek optimum hijyen yanı sıra ışıltı sağlayın. Yüksek zaman dilimi hijyen, beyazlık yanı sıra ferahlık için Domestos 5’li Enerji Duş odası Bloğunu klozetin kenarına yerleştirin yanı sıra 300 sifona {kadar} tuvaletinizin çamaşırhane kalmasını sağlayın.

Temizlik planınız önemli değil nihayet evinizi süpürün yanı sıra bütün zeminler için avantajlı Domestos Geliştirmek Temizleyici aracılığıyla hijyenik temizlik sağlayın.

Peki, Ramazan ayında basit temizlik tam olarak nasıl yapılır?

Yeme-içme, dinlenme düzeninin değişmesi nedeniyle enerjiniz azalabilir. Kim gayet normaldir. Kim yüzden, ramazan öncesi temizlik yaparak işinizi kolaylaştırın.

Günlük kayıt temizlikte hem apartman sağa hem de dışarıda alanlarda özgürce hijyen teslim etmek için Domestos Gerçekçi Geliştirmek Temizleme Mendili kullanın.

Evinizin havasını tazelemek için örtü, şilte, sandalye, kumaş tercih tekstil yüzeylerin temizliği boyunca Yumoş Extra Yumuşatıcı kullanın. Dolayısıyla, temizlediğiniz eviniz başına ne zaman mis tercih kokmaya ısrar edecektir.

Temizlik yanı sıra rutin bakım işlerinizi iftar sonrasına bırakabilir, yemekten aldığınız enerjiyi kullanabilirsiniz.

Ramazan ayında sessiz edebilmeniz için yapabileceğiniz şeyleri sizin için derledik. Siz de tüyoları uygulayın, Ramazan ayını basit geçirmenin tadını çıkarın.

Bahar sezonu Temizliği Ne Yaş Yapılır, Nereden Başlanır?

Bahar sezonu temizliği için önemli ölçüde nisan veya abilir aylarından birini değerlendirebileceğiniz tercih uygun dönem için gardırobunuzu iyileştirme döneminizi seçebilirsiniz. Sıcakların daha önce artmaya başladığı bölgelerde nisan ayını, çeşitli diğer bölgelerde ise abilir ayını arzu edebilirsiniz. Bahar sezonu temizliğinde özellikle izlemeniz gereken gereken adımları listeledik, siz çok kendi en yüksek öncelik sıranızı belirleyip temizlik rutininizi oluşturabilirsiniz.

1. Mutfak alanı temizliği

2. Tuvalet Temizliği

3. Yatak odası Temizliği

4. Çamaşır Temizliği

5. Cam Temizliği

6. Tesis Temizliği

 1. İlk Durak Mutfak alanı Temizliği

  İşe ev mutfak dolaplarını boşaltarak başlayabilirsiniz. Bir başarılı adımda ise bulaşıklarınızı gruplara ayırarak çamaşır yıkama işlemine geçebilirsiniz. Bulaşıklarınızı bardaklar, çatal bıçak ağzı takımları, tabaklar yanı sıra tencereler olarak sıralayıp sizin için en avantajlı olan gruptan yıkamaya başlayabilirsiniz. Bulaşıkların temizliğini tamamladıktan sonradan da boşalttığınız dolaplara geçerek rafları yanı sıra kapakları silebilir, ardından yıkadığınız bulaşıkları bir kez daha yerlerine yerleştirebilirsiniz.

  Fırın Temizliği Tam olarak nasıl Yapılır? Mutfak alanı tezgahı yanı sıra aralık, mutfağın en istisnai olarak kullanılmış bölümlerini oluşturduğu için tutarlı kirlenebilir. Aşağıda kapsamlı olan asgari zamanda en güvenilir temizliği yapabilmek. Mutfak alanı duvarlarındaki kurumuş yağı yanı sıra kiri, yayılmış formundaki istisnai olarak yönlü çamaşır suyu Domestos Hijyenik Köpük Mutfak alanı aracılığıyla sessiz bir moda trendi temizleyebilirsiniz. Duvarlardan sonradan ev mutfak tezgahını da tamamen aynı ürünle temizleyip ardından ocağa geçebilirsiniz. Fırın temizliğinde bizi en istisnai olarak kurumuş yağ yanı sıra lokma artıkları zorlar. Kim inatçı kirler için de Cif Losyon Yayılmış’i deneyerek kısa süreli sürede uğraşmadan güvenilir sonuçlar alabilirsiniz.

  {Buzdolabı} Temizliği Tam olarak nasıl Yapılır? Buzdolapları çelik, cam yanı sıra plastik tercih birbirinden türünün tek örneği materyallerden oluştuğu yanı sıra kırılgan yüzeylere kurucu olduğu için pürüzsüz bir bez yanı sıra istisnai olarak önemli bir temizlik ürünü ihtiyaç. Kim yüzden buzdolabınızın dışarıda yanı sıra belediye kısımlarını mikrofiber bez yanı sıra benzeri yüzeylere yaralamak vermeyen bir temizlik malzemesinin ve Cif Yayılmış Ultra Hijyen tercih bütün yüzeylerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir temizlik ürünü aracılığıyla temizlemeniz gerek.

 2. Banyoda Bahar sezonu Temizliği

  Banyoyu pis gösteren başlıca yerler boğulmak, banyo yanı sıra tuvalet duvarlarıdır. Kim yüzden işe en istisnai olarak
  uğraştıran banyodaki küf lekeleri yanı sıra duvarlardan başlayabilirsiniz. Tuvalet duvarlarını temizlerken harcayacağınız enerjiyi yanı sıra zamanı simge durumuna küçült için Domestos Hijyenik Köpük Tuvalet aracılığıyla Cif Yayılmış Power & Shine Tuvalet’yu arzu edebilirsiniz. Domestos Vahşi Kıvamlı Çamaşır Suyu, boğulmak yanı sıra tuvaletinizdeki lekeler için güvenilir olacaktır. Ardından aynanızı gösterge bırakmayan bir bezle silerek tuvalet zeminlerinin temizliğini de en sona bırakabilirsiniz.

  Duşakabin Temizliği: Eğer banyonuzda duşakabin varsa yanı sıra çamaşırhane bir manzara başarmak istiyorsanız başlangıçta olarak köpük yanı sıra kireç lekelerinden kurtulmanız gerek. Önemli ölçüde silikondaki karanlık lekeler, alışkanlık duşakabin temizliği esnasında temizlenmediği için inatçı yanı sıra uğraştırıcı muhtemelen. Duşakabindeki kim inatçı lekeleri montaj amacıyla temizlik bezi aracılığıyla hep birlikte istisnai olarak fonksiyonlu temizlik fırçalarını da kullanabilirsiniz. Cif Losyon Amonyaklı ise mutsuz bütün duşakabin temizliği için yeterlidir.

  Duş Temizliği: Benzer şekilde duşakabin temizliğinde olduğu tercih tamamen aynı işlemleri yanı sıra ürünleri küvetinizdeki köpük, kireç yanı sıra pas lekeleri için de rahatlıkla tekrarlayabilirsiniz. Küvetinizin temizliğini bitirdikten sonradan tuvalet zeminlerinin temizliğine geçebilir yanı sıra bütün kim süreçte kullandığınız temizlik malzemelerini yanı sıra ürünlerini tuvalet zeminlerinde de değerlendirebilirsiniz.

 3. Odalar için Bahar sezonu Temizliği

  Ağırlıklı olarak temizlik konusunda sizi en istisnai olarak zorlayacak odadan başlayabilir, sonuç olarak enerjinizi yanı sıra zamanınızı istisnai olarak daha doğru bir moda trendi kullanabilirsiniz. Kim yatak odası, normalde büyüklüğü nedeniyle lobi olsa da daha çok küçük bunu söyledikten sonra hatta daha fazla eşya barındıran odalar da yine evlerin en ikna edici odaları muhtemelen. Yatak odası temizliğinde başlangıçta olarak tozları almanız, ardından zeminleri süpürmeniz yanı sıra silmeniz gerek. Tersini yaptığınızda tozlar, temizlediğiniz zeminleri bir kez daha kirletecektir. Kim yüzden geçmişte sahiplik üzerindeki tozları alabilir, ardından alan temizliğine geçebilirsiniz. Aynı şekilde bütün odaları sıradışı sıradışı tam olarak nasıl temizleyebileceğinizi öğrenme için Daire Temizliğinde Gerçekçi Bilgiler içeriğine bakış atabilirsiniz.

  Şilte Temizliği: Yataklarda dahil lekeleri temel yöntemler yanı sıra tekstil temizleyicilerle çıkarabilseniz de Bahar sezonu temizliğinde istisnai olarak daha muazzam düşünmeli, başlangıçta olarak yatağınızı
  havalandırmalısınız. Kim yüzden, mümkünse yatağınızı fotovoltaik gören {bir yerde} asgari 6 izle bekletmeli, ardından avantajlı bir tekstil temizleyici yanı sıra küçük ıslak bir bez aracılığıyla silmelisiniz. Dolayısıyla dönem sağa yatağınızda dahil mikroplar yanı sıra enfeksiyon tercih tehlikeli organizmaların varlığını en aza indirebilirsiniz. Şilte yanı sıra battaniye temizliği aracılığıyla endişeli bütün detayları öğrenme amacıyla Şilte Tam olarak nasıl Dezenfekte Edilir yanı sıra Kaplama Tam olarak nasıl Yıkanır içeriklerini de okumanızda ödül sahip olmak.

 4. Çamaşırlarda Bahar sezonu Temizliği

  Bahar sezonu temizliğinde dolap yenilendiği için türünün tek örneği türlerde, fazla çamaşırın temizlenmesi gerekebilir. Bundan sonra çamaşır makinenizi istihdam hariç sayısız giysiler için elde etmek çamaşır yıkama işlemi de uygulamalısınız. Karışıklığı cesaretini kırma yanı sıra yer değiştirme yer değiştirme ilerlemek için başına şeyden geçmişte çamaşırlarınızı beyazlar, renkliler yanı sıra hassaslar aslında olmak üzere 3 hayati gruba ayırmalısınız. Ardından kim çamaşır grupları için türünün tek örneği başlıklar aşağıda topladığımız endişeli yöntemleri deneyebilirsiniz.

  Beyaz renkli Çamaşırlar: Beyaz renkli çamaşırlarınızın tümünü güvenilir bir temizleme sabunu aracılığıyla elde etmek
  yıkamaya gerekir kalmadan uzun dereceli bir çamaşır yıkama programıyla makinede temizleyebilirsiniz. Bunun için kısa süreli çamaşır yıkama programında sihirbaz olağanüstü kazımak eleme performansına kurucu olan Omo Active Fresh çamaşır deterjanını kullanmanız yeter.

  Canlı Çamaşırlar: Beyaz renkli çamaşırlarda olduğu tercih bütün çok renkli çamaşırları da hem tam olarak temizleyen hem de keyifli bir kokuya kurucu olan temizleme sabunu çeşitleriyle makinede yıkayabilirsiniz. Sıkı renklilere yaralamak vermemek için uzun sıcaklıkları arzu etmemeniz gerekiyor. Bunun için de aşağı sıcaklıklarda sihirbaz gerçekten iyi (PL) gözden geçirmek veren yanı sıra tekstil bakımı yapan Yumoş Sabun Renkliler tercih bir {sıvı} deterjanı değerlendirebilirsiniz.

  Kırılabilir Çamaşırlar: Bahar sezonu temizliğindeki en ikna edici kısımlardan birini kırılgan çamaşırların temizliği oluşturuyor beri çeşitli diğer çamaşırlardan türünün tek örneği olarak kırılgan çamaşırlarıelde yıkamak gerekiyor. Elde etmek çamaşır yıkama işlemi için çamaşırlarınızı kararlı bir yarım izle deterjanlı ılık suda bekletebilir yanı sıra ardından durulayabilirsiniz. Daha pürüzsüz yanı sıra keyifli kokulu çamaşırlar için durulama işleminden geçmişte Yumoş Extra Amber Çamaşır Yumuşatıcısı’nı da suya ekleyebilirsiniz.

 5. Örtü Temizliği

  Örtü Temizliğini tül örtü yanı sıra stor örtü şeklinde ikiye tanımla başarılabilir. Çamaşır makinesinde yıkayabileceğiniz tül örtü yanı sıra güneşlik tercih apartman malzeme ürünlerinde Omo Active {Sıvı} çamaşır deterjanını kullanabilir yanı sıra aşağı sıcaklıktaki çamaşır yıkama programlarında ne olursa olsun hijyen sağlayabilirsiniz. Stor perdeleri ise avantajlı bir alan üzerine serebilir, bulaşık süngeri veya inci beyazı fırçası yanı sıra deterjanlı su aracılığıyla ovarak temizleyebilirsiniz.

 6. Cam Temizliği

  Özel yüzeylerde işe yarayan temizleyicilerin cam yüzeylerde işe yaramadığına, kazımak yanı sıra buğu yaptığına siz de defalarca tanık etmiş olabilirsiniz. Kim yüzden camlarda özelleştirilmiş temizlik yöntemlerine yanı sıra malzemelerine temel ihtiyaç duyabilirsiniz. Vim Silikonlu Yayılmış, camları kazımak bırakmadan temizleyebilmeniz için uygun bir koleksiyon. Geleneksel bir temizlik bezi yanı sıra Vim Silikonlu Yayılmış aracılığıyla pimapen kombine bütün camlarınızı temizledikten sonradan camlarınız sanal olarak yokmuş tercih görünecek!

 7. Tesis Temizliği

  Günlük kayıt yanı sıra haftalık temizliklerin başrol oyuncusu olan zeminler, Bahar sezonu temizliğinde de kapsamlı bir olanaklar kaplar. Sürekli olduğu tercih Bahar sezonu temizliği yaparken de alan malzemesine avantajlı temizlik malzemeleri yanı sıra ürünleri istihdam gerek. Kim yüzden “Kereste Tam olarak nasıl Temizlenir?” ya da “Mermer Tam olarak nasıl Temizlenir?” tercih soruların cevaplarını istisnai olarak gerçekten iyi (PL) bilmelisiniz. Aksi takdirde evinizdeki zeminlerde gölge farklılıklarına, çizilmelere yanı sıra solmalara kaldırım açabilirsiniz.

  Seramik Temizliği: Çok kırılgan bir yapıya kurucu olan seramik yüzeylerde harika bir şekilde bir hijyen yanı sıra ışıltı teslim etmek için geleneksel bir temizlik bezi veya mopla beraber saatlerce keyifli aroma sağlayan Cif Konsantre Tesis Uzmanı’nı kullanabilirsiniz.

  Kereste Temizliği: Kolaylıkla yaralamak görebildiği için özenle temizlenmesi yanı sıra bakılması gereken sert ağaç yüzeylerde pürüzsüz bir temizlik bezi ya da mopla hep birlikte baharı evinize taşıyan portakal çiçeği kokusuyla Cif Konsantre Tesis Uzmanı Kereste’tan faydalanabilirsiniz.

  Mermer Temizliği: Sürekli bakış alışverişçi bir görüntüye kurucu olan mermerlerin kim göz kamaştırıcı yapısını savunma için Cif Konsantre Tesis Uzmanı Mermer’den yararlanabilirsiniz.

Daha fazla gör:  Yavru Köpek Bakımı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Gönderiyi görüyorsun: Ramazan Ayı için Hazırlık Tüyoları | TemizSözlük

Hızlı kılavuz: https://lorenzolesite.com