Ponpon Paspas Nasıl Yapılır?(Videolu) – Dekordiyon

Evinizin benzersiz mekanlarında kullanabileceğiniz yanı sıra evinizin görünümünü zorlayıcı kılacak bir varlık yapmaya ne dersiniz? Ponpon paspas açıkça da istediğimiz özelliklere yaratıcı bir varlık kesinlikle olacak. Hem {artık} ipleri değerlendirmiş olacaksınız hem de şaşırtıcı bir şekilde gelişmiş bir paspas mal sahibi olacaksınız. İsterseniz malzemelerimizi vererek ponpon paspas yapımına geçelim.

Ponpon yapımı için çok önemli malzemeler:

Ponpon Paspas Nasıl Yapılır?(Videolu)
Ponpon paspas yapımı
  • İstediğiniz ebatta kilim kaydırmaz. ( Muazzam alıp dilediğiniz ebatlarda kesebilirsiniz. )
  • Tığ
  • Makas ( İnce yanı sıra mükemmel kesen bir makas hak etmek. )
  • Ponpon aparatı
  • İstediğiniz renkte ipler

İlginizi Çekebilir: Sakallı ipten paspas yapımı yazımı da okuyarak benzersiz paspas fikirlerine ulaşabilirsiniz.

Ponpon yapılışı

Ponpon Paspas Nasıl Yapılır?(Videolu)
Ponpon paspas yapımı

Ponpon aparatı aracılığıyla ponpon geliştirmek çok kolaydır. Bunun için aparatın ip örtmek bölümüne istediğimiz renkteki bir ipi saralım.

Örtmek işlemini aparatın Bir çift bölümüne de yapmamız gerek. Örtmek işleminde ipin gevşek olmamasına yanı sıra ipi yükseklik üste sayısız uçuş sarmaya bildirmek etmelisiniz.

Ponpon yapma işini isterseniz evinizde çocuğunuzla da gerçekleştirebilirsiniz. Sonuç olarak Kendi için de bir performans sağlamış olursunuz.

Mutsuz ponpon aparatındaki iplerin azaltmak aşamasını sizin yapmanız gerekiyor. İplerin şiddetli olması sebebiyle sağlıklı makasla daha ziyade zorlanarak azaltmak yapılmaktadır. Kim sebeple çocuğunuzun makas kullanması etkili bir şekilde olmaz.

Ponpon paspas yapımının en devasa basamağı olan ponpon yapımında aparatın Bir çift tarafındaki örtmek işleminden bundan sonra azaltmak aşamasına geçelim.

İlginizi Çekebilir: Basit poşetlik yapımı için yazımı okumanızı öneririm.

Keserken aparatın sağa girebilecek incelikte bir makas kullanmalısınız. Kesme işleminden bundan sonra ponponların bir arada olmasını sağlayan bağlama kısmını gerçekleştirmeliyiz. Bunun için de aparatın Bir çift vasıtasıyla gücümüz yettiğince ipi sıkara ilmik atalım.

Ponpon aparatını Bir çift vasıtasıyla çekip çıkardığımızda ponponumuz ortaya çıkacaktır. Ponponu kullanıma mevcut hale onaylamak için fazla olan ipleri makasa aracılığıyla diğerleri aracılığıyla benzer seviyeye getirmeliyiz.

Ponpon paspas yapımı için yukarıdaki anlatımdan yararlanarak benzersiz renkteki iplerden sayısız ponpon yapalım.

Kilim kaydırmazının ebatlarını ayarladıktan bundan sonra kim ponponları çoğunlukla kaydırmazın üzerine koyarak benzersiz dizaynlar oluşturalım. Hangi dizayn hoşumuza giderse o renkteki ponponları kullanabiliriz.

Ponponları kilim kaydırmaza bağlarken tığ kullanmalıyız. Ponponların ucundaki iplerden tığ aracılığıyla kilim kaydırmaza bağlama işlemini istediğimiz farklı renkler sıralamasına yaratıcı ponponlar aracılığıyla yapabiliriz.

Ponpon paspas yapımında kullandığımız ponponları kilim kaydırmaza bağlarken kilim kaydırmazın açıkça ucundan başlarsak kilim kaydırmazın görünmesini de engellemiş oluruz.

Gönderiyi görüyorsun: Ponpon Paspas Nasıl Yapılır?(Videolu) – Dekordiyon

Manuel: https://lorenzolesite.com