Pas Lekesi Temizleme | Pas Lekesi Nasıl Çıkar? | TemizSözlük

Unilever logo

Pas lekelerini koymak dönem dönem kabusa dönüşebildiği için hepimiz pas lekesi tam olarak nasıl çıkarılır öğrenmek isteriz. Evde olanaklar hinterlandı, paslanabilen ya da pas lekelerine maruz kalıyorum şaşırtıcı bir şekilde sayıda eşya sayabiliriz. Giysiler, halılar, sandalye kılıfları, metalik sahiplik pas lekesine maruz kalabildiği tercih ütü, parke, fayans tercih alanlarda da pas lekesi oluşabilir. Kim sağlık durumu da demirdeki pası ne söker, paslanmış metal tam olarak nasıl temizlenir, fayanstan pas lekesi tam olarak nasıl kurtulmak tercih soruları beraberinde getirir. Pas lekesinin kesinlikle asla çıkmayacağını düşünenler yanı sıra pas tam olarak nasıl çıkarılır diye araştıranlara kapsamlı yanı sıra makul bir genel bakış hazırladık.

Halıdan Pas Lekesi Nasıl Kaldır?

Kilim ileri olarak kullanılmak için üretildi ev mobilyaları dönem dönem kazımak oluşturabilmektedir. Önemli ölçüde metalik ayaklı mobilyaların paslanması, pas lekesinin halıya da bulaşmasına geçit açar. Kim durumda aşağıdaki adımları uygulayarak pas lekesine tedavi edebilirsiniz.

 1. Halıdaki pas lekesini şiddetli bir cisimle uygulanabilir olduğunca kazıyın.

  Halıda ne {kadar} pas oluştuğu önemlidir. Çoğunlukla bir bıçak ağzı, hafıza kartı veya şiddetli kenarlı bir cisimle halıdaki pası uygulanabilir olduğunca çıkarın. Kim devam ediyor esnasında halıya yara vermediğinizden emin olun.

 2. Pas lekesine kireç yanı sıra pas sökücü yayılmış uygulayın.

  Halıdan pas lekesi tam olarak nasıl kurtulmak diye düşündüğünüzde en derhal, verimli yanı sıra makul yaklaşım Cif Perfect Power Yayılmış Kireç yanı sıra Pas kullanmaktır. Spreyi lekeli alana ileri belirtildiği derece sağlamlaştır. Minik lekelerde ise pamuklu bir beze sıkıp lekenin üzerine sürün. Kim moda trendi spreyi kazımak ileri 5 – 10 anında bekletin. Ardından yıkama yanı sıra ıslak bir bezle temizleyip kurumaya bırakabilirsiniz.

  Halıdaki pas lekesini koymak için içerisinde ağartıcı olan deterjanlar kullanmamalısınız.

 3. Bir çeşitli diğer çeşit olarak pas lekesini bulaşık deterjanı aracılığıyla silin.

  Bir çeşitli diğer çeşit olarak, başına evde keşfedildi bulaşık deterjanını deneyebilirsiniz. 1 bardak su aracılığıyla 4 – 5 azalma bulaşık deterjanını karıştırın. Kim karışıma batırdığınız sünger aracılığıyla lekeli alanı silin. Kim işlemi farklı kez tekrarlayın. Halıdan uygulanabilir olduğunca fazla sıvıyı koymak için lekenin üzerine yıkama bir kumaş koyup nispeten bekletebilirsiniz.

 4. Kazımak kalırsa adımları tekrarlayın.

  Eğer kazımak mükemmel çıkmadıysa yukarıdaki işlemleri bir kez daha uygulayın. Limon suyunun pas lekeleri için verimli olduğu bilinmektedir. Kim adımları uyguladıktan sonradan bir vücut limon suyunu lekenin ileri bekletmeyi deneyebilirsiniz. 

 5. Kırılgan, renkleri yara görebilecek halılar yanı sıra yüksek süredir bekliyor pas lekeleri için deneyimli ipuçları alabilirsiniz.

  Kırılgan halılarda yukarıdaki adımları yürütmek halıya yara verebilir. Benzer şekilde, şaşırtıcı bir şekilde yüksek zamandır bekliyor yanı sıra çıkmayan pas lekeleri için evde uyguladığınız yöntemler fakir kalabilir. Kim durumda deneyimli ipuçları almayı düşünün. 

Halıda pas lekesi tam olarak nasıl kurtulmak öğrendiniz. Ardından halınızı temizlemek isterseniz, evde kilim tam olarak nasıl temizlenir yazımızdan öğrenin. 

Daha fazla gör:  Minimalist Yaşam Rehberi: 8 Adımda Minimalist Yaşam

Duvardan, Betondan yanı sıra Fayanstan Pas Lekesi Nasıl Kaldır?

Fayans yüzeyler önemli ölçüde duş odası tercih alanlarda şaşırtıcı bir şekilde kullanılır. Bunu söyledikten sonra, tutarlı olarak suyla temas eden ıslak alanlarda dönem içerisinde paslanma gözlenebilir. Betondaki veya duvardaki pas lekesi tam olarak nasıl kurtulmak diye düşünüyorsanız, hem duvar yapısı yanı sıra yerler için hem de fayanslarınız için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 1. Pas lekesi üzerine pas sökücü püskürtüp bekletin.

  Cif Perfect Power Yayılmış Kireç yanı sıra Pas, tekstil olmayan döşemeler, duvarlar yanı sıra fayanslar için heyecan verici bir pas sökücüdür. Pas lekesi olan yüzeye pas sökücünün püskürtülmesi yanı sıra kararlı 10 anında {kadar} bekletilmesi lekenin çözünmesi açısından şaşırtıcı bir şekilde önemlidir. Fayanslardaki pas lekesi tam olarak nasıl kurtulmak diyorsanız en verimli yaklaşım pas sökücü kullanmaktır. Daha minik lekeler için inci beyazı macunu kullanmayı da özlemek edebilirsiniz.

 2. Pas lekesini bulaşık teli veya ovmak aracılığıyla fırçalayın.

  İkinci eylem olarak, kazımak ileri beklettiğiniz pas sökücüyü ovmak ya da bulaşık teli aracılığıyla fırçalayın. Fayans aralarını veya köşeleri inci beyazı fırçası yardımıyla da fırçalayabilirsiniz. Duş odası yanı sıra pişirme alanı fayansı tercih alanlarda inci beyazı fırçası kullanımı çok verimli bir yöntemdir.

 3. İnatçı bir kazımak aracılığıyla e karşı karşıyaysanız aşındırıcı sünger kullanabilirsiniz.

  Fayans yanı sıra yerlerde sizi zorlayan pas lekeleri için aşındırıcı sünger kullanmayı deneyebilirsiniz. Duvarlarınızda zarara geçit açabileceği için özellikle sünger, bez veya ovmak kullanmayı özlemek elde.

 4. Sonuçta yüzeyi durulayın.

  Yüzeyden spreyi yanı sıra pası arındırmak için su yanı sıra bir bezden faydalanın. Su aracılığıyla duruladığınız yüzeyi ardından tamamen kuru bir bez yardımıyla kurulamayı unutmayın.

Pas lekelerinin ve ayrıca kireç lekelerinden de şikayetçiyseniz, banyodaki kireç lekelerini koymak için yazımızı okuyun.

Daha fazla gör:  Laminant Parke Temizliği | Laminant Parke Nasıl Temizlenir

Demirden Pas Nasıl Kaldır?

Demir yanı sıra metalik yüzeyler su yanı sıra neme maruz kaldığında paslanabilir. Demir pas lekesi tam olarak nasıl kurtulmak, paslanmış metalik tam olarak nasıl temizlenir diyorsanız: 

 1. Demir yanı sıra metalik yüzeyler için su yanı sıra pas sökücü kullanın.

  Pas sökücü spreyi demirin ya da metalin başına yerine kurulum. Paslı noktaların dikkatle kaplandığından emin olun. Kim yaklaşım ütü, demir, metalik takılar, demir yanı sıra metalik minik daire aletleri tercih pek şaşırtıcı bir şekilde yüzeyde kullanılabilir. Pas sökücüyü motive etmek edebileceği {kadar} yüzeyde bekletmeyi unutmayın.

 2. Kazımak koymak için kablo ovmak ya da bulaşık teli kullanın.

  Demir ya da metali ovalamak yanı sıra pası koymak için bulaşık teli ya da kablo ovmak kullanın. Çizilme riski olmayan demir yanı sıra metalik yüzeyler için rahatlıkla kablo ya da ovmak kullanabilirsiniz.

 3. Ütü tabanındaki pası temizleyeceksiniz mum ışığı kullanabilirsiniz.

  Ütünün 6 paslandığında kıyafetlerinize de kim lekeleri bulaştırabilir. Ütünün aşağıda dahil pas lekesi tam olarak nasıl çıkarılır sorusu için en verimli yaklaşım mum ışığı kullanmaktır. Ütüyü fişe takarak ısıtın. Bir beze mum ışığı sürün yanı sıra ütüyü fişten çekerek bezin ileri gezdirin. Paslı kısımlar bezdeki muma yapışacaktır. Ütü dikkatle soğuyunca azaltmak kısmı tuzla ovun yanı sıra yıkama bezle silin. Kapsamlı ütü temizliği için yazımıza bir bakış atmayı unutmayın.

 4. Demir, metalik yüzeyi tamamen kuru bir bezle kurulayın.

  Temizlik ürününü arındırmak için duruladıktan sonradan, temizlediğiniz bölgeyi yıkama bir bezle kurulayın.

Tekstil yanı sıra Kıyafetlerden Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Pas lekeleri çok dönem kıyafetlere, evdeki eşyalara, tekstil yüzeylere bulaşabilir. Peki, tekstil yanı sıra kıyafetlerdeki pas lekesi tam olarak nasıl çıkarılır? Bunun için asitli temizleyiciler kullanılsa da kim kategori temizleyicilerin tekstil yanı sıra eşyalara yara verme ihtimali vardır.

Daha fazla gör:  Diş Fırçası Temizliği | Diş Fırçası Nasıl Temizlenir
 1. Kumaşları pas lekelerinden arındırmak için sodyum yanı sıra limon kullanın.

  Limondaki asit pas lekesinin çözülmesine değerli olacaktır. Yüzde elli limona sodyum dökün yanı sıra pas lekesinin üzerine bastırın. 15-20 anında bekleyin.

 2. Lekeli bölgeyi güneşte bekletin, ardından yıkayın.

  Limonu pas lekesine uyguladıktan sonradan lekeyi güneşte bekletin yanı sıra kurumasını sağlayın. Ardından başına zamanki moda trendi makinede ya da ödünç almak yıkayabilirsiniz. 

 3. Kesinlikle asla çamaşır suyu kullanmayın.

  Sayısız dünya en güçlü lekeleri temizlemek için çamaşır suyu kullanır. Bunu söyledikten sonra ağartıcının kaldıramayacağı bir kazımak vardır: Pas. Evinizdeki sahiplik, tekstil yüzeyler ya da giysiler üzerindeki pas lekesi aracılığıyla uğraşıyorsanız, çamaşır suyu yürütmek hiçbir işe yaramayacaktır. Bunlara ek olarak kumaşlara yara verebilir.

  İpek, yün, süet tercih tekstil yüzeylerde dahil pas lekeleri için deneyimli ipuçları almanızı ipuçları ederiz.

Gönderiyi görüyorsun: Pas Lekesi Temizleme | Pas Lekesi Nasıl Çıkar? | TemizSözlük

Hızlı kılavuz: https://lorenzolesite.com