Mis Gibi Kokan Temiz Kıyafetler için Kıyafet Dezenfekte Etme İpuçları

Unilever logo

Kıyafetler her bit olarak ellerimiz iyilik birkaç yüzeye temas eder ve ayrıca sonuç olarak giysiler temizliği, aslında hijyenimizin gerekli parçalarındandır. Kıyafetlerin pis olduğunu düşündüğümüzde yaptığımız başlangıçta kişisel özellik onları çamaşır makinesine atmaktır. Kim başına ne {kadar} giysiler temizliği için mükemmel bir başla olsa da kimi yaş ortak bir çamaşırhane Desen, giysiler dezenfekte etme işlemi için uygun olmaz. Hem kendimizi hem de sevdiklerimizi mikroplar ve ayrıca virüslerden kalkan isterken giysiler sadece nasıl dezenfekte edilir, günlük kayıt giysiler kaç derecede yıkanmalı, mikroorganizmalar kaç derecede ölür iyilik sorulara çözüm ararız. Giysiler temizliği aracılığıyla sinir harika ettiğiniz bütün cevapları yazımızda bulacaksınız.

Kıyafet Dezenfekte Etme İşlemi Tam olarak nasıl Yapılmalı?

Giysilerimizi temizlemek ve ayrıca dezenfekte etmek Bir çift farklı devam ediyor iyilik görünebilir; bunu söyledikten sonra güvenli ve emniyetli ve ayrıca güvenilir sonuçlar için bunları birleştirebilirsiniz. Peki, çamaşırlar sadece nasıl dezenfekte edilir?

 1. Çoğunlukla yıkayacağınız kıyafetleri ayırın.

  Beyazları, koyu renkleri ve ayrıca renklileri ayırmanın ve çarşaf ve ayrıca kumaş iyilik bireysel eşyaları da ayırmanız gerektiğini unutmayın. Çamaşırlarınızı ne {kadar} farklı yıkarsanız o {kadar} mükemmel. Bunlara ek olarak çarşaf ve ayrıca havluları optimum hijyen ulaşmak için daha uzun sıcaklıklarda ve ayrıca daha yüksek bir programda yıkayabilirsiniz.

 2. Giysilerin üzerindeki servis talimatlarını okuyun ve ayrıca uygulayın.

  Yıkanacak bütün eşyaların üzerindeki servis etiketlerini otomatik olarak okuyun. Çamaşır yıkama sembolleri rehberimiz sayesinde kazaları önleyip giysilerinizin şeklini ve ayrıca kalitesini korumasını sağlayabilirsiniz.

  Çamaşır suyu çamaşır makinesine eklenmeden daha önce daima suyla seyreltilmeli ve ayrıca kesinlikle asla kontrol giysilere dökülmemelidir. Çamaşır suyu, yün, pamuk, spandeks ya da bazı boyalı ve ayrıca apreli kumaşlarda kullanıma ideal değildir ve ayrıca uzun vadeli hasara kaynak meydana.

 3. Çamaşır makinesinin çamaşırları sterilize etmek için üretilmiş özelleştirilmiş bir çamaşırhane programına kurucu olup olmadığını doğrudan al.

  Birkaç son zamanlarda üretim ve ayrıca uzun düzgün cihaz, kıyafetler için kişiselleştirilmiş servis sunmak üzere tasarlanır. Bunun için dezenfekte etme, alerji karşıtı iyilik farklı programlara sahiptir. Dezenfekte etme Eğitim programı daha uzun bir çamaşırhane sıcaklığı kullanır. Kim sayede giysilerde, çarşaflarda ve ayrıca havlularda bulundu en genel olarak mikropların hemen hemen tamamını ortadan kaldırır.

  Dezenfekte programları ortalama programlardan daha etkindir. Kim programda yıkamanın güvenli ve emniyetli olduğundan emin aslında olmak için daha önce giysinizin servis etiketini doğrudan al. Aksi takdirde giysinizin büzülmesine ya da renginin solmasına kaynak olabilirsiniz.

 4. Makinenizin dezenfekte etme Eğitim programı yoksa, sıcaklığı 60 dereceye ayarlayın.

  Kıyafet dezenfekte etme boyunca giysiler kaç derecede yıkanmalı diye harika ediyor olabilirsiniz. Giysileri dezenfekte etmek için 50-60 büyüklük sıcaklığa kurucu suda yıkamayı deneyin. Kim, giysilerin mikroplara düz sahipliği yapmalarını önler ve ayrıca daha derin temizler. Yine de, kim çamaşırhane sıcaklığı kıyafetinizin kumaşına bağlı olarak düzeltme gösterebilir ve ayrıca bazı kumaşlara yaralamak veya incitmek verebilir. Rutin bakım etiketine bakmayı unutmamanız gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

 5. Başarılı bir temizleme sabunu kullanın.

  Rinso Limon Yanı sıra Karbonat Renkliler Yanı sıra Beyazlar İçin Pislik Çamaşır Deterjanı çamaşırlarınızda harika bir şekilde hijyen sağlar. Rinso, çok renkli ve ayrıca beyaz renkli çamaşırlarınız için kullanıma uygundur. Yine de yünlü, ipekli ve ayrıca yün karışımlı kumaşlarda kullanılması öğüt vermek edilmez. Benzersiz malzeme türler içinse Omo Hijyen {Sıvı} Deterjanı arzu edebilirsiniz. {Sıvı} yapısı sayesinde çamaşırlarda temizleme sabunu kalıntısı bırakmaz.

 6. Kimyasal dezenfektanlar kullanın.

  Giysiniz uzun sıcaklıklarda yıkamak için ideal değilse alternatif olarak kimyasal dezenfektanlar kullanabilirsiniz. Giysileri, zayıflatmak görüş olasılığını azalma için ters çevirin. Ardından Domestos Şiddetli Kıvamlı Çamaşır Suyu’nu daha ziyade su aracılığıyla ayrıştırın ve ayrıca giysilerin üzerine uygulayın. Ürünün talimatlarını tamamen okuyun ve ayrıca öğe etiketinde önerildiği {kadar} dezenfektan kullanın.

 7. Kıyafetlerinizi ideal bir yöntemle dikkatle kurutun.

  Kıyafetlerinizin yıkandıktan daha sonra dikkatle kuruması, mikroplar üremesini cesaretini kırma için inanılmaz şekilde önemlidir. Bakterilerin ıslak alanları sevdiğini unutmayın. Kıyafetlerinizin mikroplardan dikkatle arındığından emin aslında olmak için güneşte ve ayrıca görünür havada kurutun. Uygunsa kurutucuda kurutmayı da arzu edebilirsiniz.

 8. Kıyafetleriniz kuruduktan daha sonra onları toplayın ve ayrıca ütüleyene {kadar} ideal {bir yerde} oda al.

  Kıyafetleriniz kuruduktan daha sonra onları ortalıkta bırakmamalısınız. Aksi takdirde bir kez daha kirlenmeleri ne zaman meselesidir. Ütüleyene {kadar} ideal bir stil saklayın ya da katlayarak dolabınıza yerleştirin.

 9. Nihayet, kıyafetlerinizi ütüleyin ve ayrıca kaldırın.

  Ütüleme, önemli ölçüde de buharlı ütüleme, mikropları öldürür; giysiler ve ayrıca çarşaflarınızı dikkatle dezenfekte etmenizi sağlar. Ütü işlemini tamamladıktan daha sonra kıyafetlerinizi dolaba kaldırabilirsiniz.

Kıyafet dezenfekte etme işlemi için uygulamanız gereken adımları anlattık. Şu anda gelelim giysiler temizliği kaynak önemlidir ve ayrıca giysiler temizliği aracılığıyla sinir püf dönüm noktası nelerdir sorularına.

Daha fazla gör:  Ahşap Mutfak Dolabı Nasıl Silinir | Mutfak Dolabı Temizliği

Çamaşır Makinesi Temizliği, Kıyafet Temizliği İçin Kaynak Önemlidir?

Tutarlı olarak deterjanla çalıştırdığınız makinenizin kirlendiğini düşünmüyor olabilirsiniz. Yine de bütün pis çamaşırların tutarlı olarak temas ettiği çamaşır makinesi, salmonella ve ayrıca çeşitli diğer mikroorganizmalar için elverişli bir üreme alanı muhtemelen. Ayda an çamaşır makinesi temizliği yürütmek, hem çamaşırların çekici kokması için hem de derinlemesine hijyen teslim etmek için şarttır. Peki, çamaşır makinesi sadece nasıl dezenfekte edilir? İşte yapmanız gerekenler:

 1. Sabun çekmecesini ve ayrıca tartışmak contalarını temizleyin.

  Sabun gözü ve ayrıca tekerlek conta, çamaşır makinesinde mikroplar oluşumu için en elverişli yerleridir. Kim yüzden çamaşır makinesi temizleme sabunu gözü temizliği yapmaya özen gösterin. Hem temizleme sabunu gözünü hem de kapıları tekrar tekrar olarak silin. Sabun gözünü çıkararak yıkayabilirsiniz.

 2. Makinede giysiler ya da temizleme sabunu olmadan, ayda an, uzun sıcaklıkta, çamaşır makinesi temizliği yapın.

  Kim devam ediyor, makineyi küf ve ayrıca bakterilerden kurtaracaktır. Başına 3 ila 6 ayda bir, özelleştirilmiş bir çamaşır makinesi temizleyicisi kullanın. Uzman çamaşır makinesi bakımı için Omo Cihaz Temizleyici kullanmanızı öneririz. Omo, özelleştirilmiş temizleyici formülüyle makinenizde birinci sınıf ve ayrıca büyük temizlik sağlayarak başına açıdan olağanüstü hijyene ulaşmanızı kolaylaştırır.

 3. Tamburun contasını seyreltilmiş çamaşır suyu solüsyonu ya da anti-bakteriyel mendilllerle silin.

  Küf ve ayrıca mikroplar oluşumunu cesaretini kırma için bunu farklı yıkamadan daha sonra yapabilirsiniz.

 4. Yıkamalar ile çevrili kapağı görünür bırakın.

  Aşağı sıcaklıkta finansal çamaşırhane yaptığımızda mikroorganizmalar ve ayrıca bakteriler ölmez, çamaşır makinelerinde üremeye oyalanmak eder. Üstelik bir zaman çerçevesi daha sonra çamaşırlarımıza bulaşan itici bir aroma yaratır. Çamaşır yıkama sonrası cihaz kapağını doğum günü pastası bıraktığınızda dahil ıslak atmosfer ise mikropların üremesi için en elverişli ortamı yaratır. Başına çamaşırhane sonrasında makinenizin sıcaklık alması için kapağını ve ayrıca temizleme sabunu çekmecesini bir zaman çerçevesi görünür bırakmayı unutmayın. Kim devam ediyor, makinenin sıcaklık almasını sağlar ve ayrıca küf oluşumunu, sonuç olarak ciddi kokuları engeller.

  Peki çamaşırlar sadece nasıl çekici kokar? Çamaşırların çekici kokması için ne yapılır, daha fazlası için buradaki içeriğimize bakış atın.

 5. Gurbetçi filtresini tekrar tekrar olarak doğrudan al.

  Kim işlemi yaparken dışarı akabilecek fazla suyu elde etmek için hazırlıklı olun. Yanınızda bir tabak ya da konteyner bulundurun!

Çamaşır makinesi temizliği konusunda tamamlayınız bilgiye ihtiyacınız varsa çamaşır makinesi sadece nasıl temizlenir yazımızı okumadan geçmeyin.

Daha fazla gör:  Evde Böcek İlacı Yapımı | Doğal Böcek İlacı Nasıl Yapılır

Kıyafetler Tam olarak nasıl Dezenfekte Edilir: Püf Sitesi

Giysilerinizin kalitesini kalkan ve ayrıca mikropları yok etmeye pratik aslında olmak için büyük bir bakış açısı benimsemek en iyisidir. Bunun için yaygın bildirmek etmeniz gerekenler şu şekildedir:

 • Dışarıdan geldiğinizde pis giysilerinizle bir yere oturmayın. Giysilerinizi evin belli bir bölgesinde çıkarmaya özen gösterin ve ayrıca düz kıyafetinizi giyin.

 • Günlük kayıt çamaşırlarınızla enfekte olduğundan şüphelendiğiniz veya evdeki ölüm bir kişinin çamaşırlarını farklı oda al.

 • Kıyafetlerinize yaralamak veya incitmek vermemek için çamaşırları renklerine bağlı olarak ayırın. Beyazları daha uzun sıcaklıklarda yıkayabilirsiniz.

 • Rahatsızlık bulaşma ihtimali uzun çamaşırları başına giydiğinizde yıkamayı unutmayın.

 • Önemli ölçüde yaygın rahatsızlık dönemlerinde giysilerinizi makineye yerleştirirken sıradışı kullanımlık giysi örtüsü takabilirsiniz. İşiniz bittiğinde ellerinizi otomatik olarak yıkayın.

 • İyi kalitede bir deterjanı, giysinize uygulayabileceğiniz en uzun sıcaklık seviyesi ayarıyla birleştirin ve ayrıca sürekli servis etiketini doğrudan al. Enfeksiyon ve ayrıca bakterileri öldürmek için uzun sıcaklıkları Rinso iyilik bir çamaşır deterjanı aracılığıyla birbirleriyle arzu al.

 • Pis ya da mikrop bulaşma ihtimali olan kıyafetlerinizin temas ettiği yüzeyleri dezenfekte ettiğinizden emin olun. Bunun için Cif Yayılmış Ultra Hijyen aracılığıyla bütün yüzeylerde ihtiyacınız olan temizlik ve ayrıca hijyeni sağlayabilirsiniz.

 • Giysilerinizi otomatik olarak dikkatle kurutun.

 • Rutin bakım talimatları için mümkün kılmak veriyorsa, çamaşırları yıkadıktan daha sonra ütülemeyi arzu al.

Gönderiyi görüyorsun: Mis Gibi Kokan Temiz Kıyafetler için Kıyafet Dezenfekte Etme İpuçları

Hızlı kılavuz: https://lorenzolesite.com