Mermer Lekeleri Nasıl Temizlenir? | TemizSözlük

Unilever logo
Pazarlama

Mermer sofistike görünümü yanı sıra dayanıklılığıyla mimarinin yanı sıra daire dekorasyonun vazgeçilmez malzemeleri ortasında kuruluş alır. Yüzyıllardır durum olan çeşitli tanınmış eserde mermer kullanıldığını görebilirsiniz. Dürüst de mermer, tam olarak rutin bakım yapıldığı takdirde son derece yüksek dönem kusursuzluğunu korur. Mermerin bakımı gerçekten kolaydır, tabii tam olarak yöntemleri bildiğiniz sürece. Mermer temizleme yöntemleriyle endişeli tavsiyelerimiz size kim konuda kullanışlı gidiyor.

Mermerlerinizi günlük kayıt hayatta sıkça kullandığımız sirke yanı sıra limon seç asit endişe verici malzemelerden koruyun. Mermerlerin günlük kayıt temizliği için mermer yanı sıra granit zeminler için özelleştirilmiş olarak üretilen Cif Jel Mülk Uzmanı seç başarılı bir temizlik ürünü özlemek edebilirsiniz.

Mermer Temizliği Nasıl Yapılır?

Mermer, kireçtaşının uzun sıcak yanı sıra basınçla başkalaşım geçirmesi sonucu ortaya ortadan kaldır. Mermer yoğun bir taştır fakat kireçtaşı yapısı nedeniyle temizliğinde uyar edilmesi gereken dönüm noktası vardır. Olarak kullanılmak için üretildi asitli yanı sıra çamaşır suyu endişe verici temizlik malzemeleri, mermerin içerisindeki kirecin okside olmasına yanı sıra mermerin sararmasına kaldırım açar. Hepsi birden, yüksek süreli suya temas da mermerin sararmasına kaldırım açan nedenler arasındadır.

Mermer temizleme yöntemleriyle endişeli en taktik ilgilendirmek ise olarak kullanılmak için üretildi temizlik malzemeleridir. Çamaşır suyu, kireç çözücüler yanı sıra insan yapımı bazlı malzemeler mermer için avantajlı değildir. Mermerlerin temizliği için pH değeri sıfır olan temizlik malzemelerini seçin.

Pazarlama

Mermer Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Mermer lekelerini kurulum için evde keşfedildi malzemelerden faydalanabilirsiniz. Fakat mermer temizleme yöntemleri ortasında en gerçekten iyi (PL) sonucu ulaşmak için Cif Jel Mülk Uzmanı seç mermer temizliğine avantajlı ürünlerden faydalanmalısınız.

Daha fazla gör:  Keten Ayakkabı Temizliği | Keten Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Mermerde sarımsı lekelerin oluşmasını caydırmak için rutin olarak olarak temizleyin. Temizlikte asit endişe verici malzemeleri kullanmayın. Temizlik işleminden daha sonra mermer yüzeyi her zaman kurulayın.

Çalışma

Mutfak alanı yanı sıra tuvalet yüzeylerinizi temizledikten daha sonra yıkama yanı sıra dezenfekte olduğunu tam olarak nasıl anlıyorsunuz ?

Karbonat İle Mermer Lekelerini Kaldırma

Aşağıdaki adımları uygulayarak mermerdeki lekeleri hızlı çıkarabilirsiniz:

 1. Mermerin lekeli bölümünü su aracılığıyla nemlendirin. Bunun için nemli bir bez ya da su spreyi kullanabilirsiniz.

 2. Ufak bir kabın sağa karbonat aracılığıyla suyu karıştırarak lapa kıvamında bir entegre elde etmek teslim almak. Kim karışımı {sıvı} bulaşık deterjanı yanı sıra un aracılığıyla da elde etmek edebilirsiniz.

 3. Elde etmek ettiğiniz karışımı son zamanlarda ıslattığınız lekelerin üzerine uygulayın.

 4. Karıştırmak sürdüğünüz kısmı kapsam hareketli resim aracılığıyla kaplayın yanı sıra 24 izle süresince dinlenmeye bırakın.

 5. 24 izle daha sonra kapsam filmi kaldırın yanı sıra nemli bir bezle karışımı temizleyin.

 6. Eğer ancak çizik kaldığını görürseniz özdeş işlemleri en kısa sürede daha uygulayın.

 7. Mermerde oluşabilecek su lekelerini caydırmak için yüzeyi sağlıklı bir kumaş ya da mikro fiber bezle kurulayın.

Oksijenli Su İle Mermer Lekelerini Kaldırma

 1. Mermer lekelerini oksijenli su aracılığıyla ıslatın. Bunun için yayılmış şişelerden faydalanabilirsiniz.

 2. Kapsam hareketli resim aracılığıyla, ıslatmış olduğunuz bölümlerin üzerini örtün yanı sıra 24 izle bekletin.

 3. 24 saatin sonuçta kapsam filmi kaldırın. Nemli bir bez ya da sünger aracılığıyla oksijenli suyu temizleyin.

 4. Su lekelerini caydırmak için nemli alanları kurulayın.

Bildirmek! Kim metodu kesinlikle görünür gölge mermerler için kullanın. Oksijenli su, koyu canlı mermerlerin renginde açılmaya faktör muhtemelen.

Daha fazla gör:  Kına Lekesi Kumaştan Nasıl Çıkar | Hint Kınası Neyle Çıkar

Bunlara Bildirmek

Her türlü bir temizlik yöntemini uygulamadan daha önce minik bir yüzeyde eleme süreci teslim almak. Bir temizlik ürününü kullanmadan daha önce kiralama talimatlarını tamamen okuyun yanı sıra talimatları eksiksiz olarak yerine getirin.

Yağlı Mermer Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Mermer mutfak alanı tezgahlarında yağ lekesi oluşması tipik olarak görülen bir durumdur. Mısır nişastası aracılığıyla mermerdeki yağ lekelerine tedavi edebilirsiniz. Tuhaf yapmanız gereken yağ lekesi üzerine daha ziyade mısır nişastası döküp 20 anında {kadar} bekletmek yanı sıra sonrasında nemli bir bezle temizlemek. Tabi ki, temizleme işlemi bittikten daha sonra kurulamayı unutmamalısınız.

Mermerde Sarımsı Lekeler Nasıl Önlenir?

Sararan mermer tam olarak nasıl temizlenir sorusunun cevabı {kadar}, sarımsı lekelerin tam olarak nasıl önleneceğini öğrenme de önemlidir. Önerilerimizi bağlı kalarak ederek mermerde sarımsı lekeler oluşmasının önüne geçmeniz başarılabilir.

 • Sarımsı lekelerin ortaya çıkmasını önlemede cilalı mermer cilasız mermere bağlı olarak daha avantajlıdır. Düz dekorasyonunuzda başarılabilir olduğunca cilalı mermer kullanmaya çalışın. Eğer halihazırdaki mermerleriniz cilalı değilse, cilalatmayı değerlendirin.

 • Çekici yemek tarifi ya da tencereleri mermere direkt olarak montaj mermere yara verir. Çekici mutfak alanı malzemelerini altlık kullanmadan mermere temas ettirmeyin.

 • Mermer emici bir yüzeye sahiptir. {Sıvı} veya zorlu ayrım etmeksizin mermerin üzerine dökülenleri fazla bekletmeden temizlemeye özen gösterin.

 • Mermerleri ovmak veya vahşi yüzeyli süngerle temizlemeyin. Pürüzsüz bir bez kullanın.

 • Mermeri nemli bırakmayın, başına temizlik sonrası her zaman kurulayın.

Mermerit Nasıl Temizlenir?

Bazı mutfak alanı ya da tuvalet tezgahları mermeritten, Böylece aktörler mermerden yapılır. Mermer tozu yanı sıra polyester karışımından kalıplara dökülerek oluşturulan mermerit, mermerin karşı asitten ya da ısıdan etkilenmez.  Gözeneksiz yapısı sayesinde su geçirmez, sıvıyı emmez, basit basit çizik tutmaz yanı sıra mikroorganizmalar barındırmaz. Her şey hesaba katılırsa temizlik malzemeleri mermerit yüzeyleri temizlemek için uygundur.

Daha fazla gör:  Çalışma Masası Düzenleme | Çalışma Masası Düzeni

Gönderiyi görüyorsun: Mermer Lekeleri Nasıl Temizlenir? | TemizSözlük

Genel bakış: https://lorenzolesite.com