Kumaşa Baskı Nasıl Yapılır?(Videolu) – Dekordiyon

1652089155 Kumasa Baski Nasil YapilirVideolu Dekordiyon

Kumaşa versiyon yapma veya hediyelik eşyalara sizin istediğiniz bir şekli basma fikri kulağa keyifli olay kesinlikle değil mi? Bu gece sizlerle kim baskıyı tam olarak nasıl yapacağımızı paylaşacağım. Aşağıdaki video kaydı aracılığıyla de malzeme versiyon tekniklerinin yapılışına bakabilirsiniz. Kumaşa versiyon tam olarak nasıl yapılır çokça sorulan sorgu orta kuruluş alıyor.

Tekstil baskısı tam olarak nasıl yapılır?

Kumaşa versiyon için çok önemli malzemeler

Çoğunlukla kumaşa versiyon malzemelerimizi verelim.

Kumaşa Baskı Nasıl Yapılır?(Videolu)
  • Silgi bloğu ( kapsamlı bir silgi ),
  • Oyma bıçağı ( İçerisinde benzersiz ebatlarda 5 adet bıçak ağzı başlığı bulunuyor.),
  • Yağlı kâğıt ( İstediğiniz deseni şeffaf olması sebebiyle açıkça yağlı kâğıda geçirebilirsiniz.)
  • Boyama.

Kumaşa iletmek yapılışı

Deseni beğendikten yanı sıra yağlı kâğıda çizdikten bundan sonra kim deseni silgi bloğumuzun üstüne koyalım. Kâğıda yara vermeyecek örneğin oyma bıçağının sapı aracılığıyla veya paneli bir kaşık aracılığıyla desenin silgi bloğuna geçmesini sağlıyoruz.

Kumaşa Baskı Nasıl Yapılır?(Videolu)

Bunun için yağlı kâğıdın ileri dairesel alışkanlıklar yaparak yanı sıra bastırarak gezinmemiz yeter olacaktır. Kumaşa versiyon yapabilmek için silgi üzerine aktardığımız şeklin olumsuz yanı sıra uygun kısımlarını etkili bir şekilde belirlememiz işin püf noktasıdır.

Kim işlemi boyayı alacak yanı sıra boyayı almayacak kısımları karar işlemi olarak da düşünebilirsiniz. Şekli ortaya çıkarmaya başlarken şeklin kenarlarından gerçekleştirmek daha etkili bir şekilde olacaktır.

Evinizde yaşlı sehpalar sahip olmak yanı sıra yenilemek istiyorsanız sehpa sanat eseri yazımı okumanızı öneririm.

Bunun için oyma bıçağımızın en yalın ucunu kullanmalıyız. İnce yapılması gereken oyma işleminde her zaman oyma bıçağımızın en yalın ucunu istiyorum edelim.

Baskı yapacağımız bölümün çıkıntı şeklinde başlangıç ​​aşaması tarafta kalabilmesi için şeklin etrafındaki alanı da oyma bıçağının kapsamlı ağzı aracılığıyla alalım.

Baskı aşamasında malzeme versiyon yapacağımız için malzeme boyası kullanmamız gerekiyor. Kim baskının harika kurumasına yanı sıra 40 derecenin ileri yıkanmamasına da tavsiye etmeliyiz.

Baskıya geçmeden geçmişte değerlendirme edip damganın etkili bir şekilde oyulduğunu analiz için risk baskısı yapmalıyız. Bunun için malzeme yerine kâğıt kullanabiliriz.

Testimizi yaptıktan bundan sonra malzeme boyasını kâğıt veya camın üzerine döküp versiyon merdanesine çok dikkatli yediriyoruz. Merdane aracılığıyla aldığımız boyayı kalıbımıza sürüyoruz.

Sürdüğümüz kalıbı istediğimiz kumaşa bastırarak malzeme baskımızı gerçekleştiriyoruz. Özellikle malzeme üzerine kesinlikle değil hepsi birden teklif paketleri, defterler, kalemlikler tercih kullandığımız çeşitli diğer çeşitli ürüne de kim baskıyı açıkça yapabilirsiniz.

Tekstil dış materyallere versiyon yaparken kırtasiyeden alacağınız boyaları da kullanabilirsiniz. Eminim siz de birbirinden çekici çeşitli versiyon kalıbı çıkaracaksınız.

Gönderiyi görüyorsun: Kumaşa Baskı Nasıl Yapılır?(Videolu) – Dekordiyon

Rehber: https://lorenzolesite.com