Köpeğiniz İçin 5 Adımda Doğru Mamayı Seçin | TemizSözlük

Unilever logo

Köpeklerin en önemli ihtiyaçlarından bir kişi olan beslenme, etkili bir şekilde mama seçimi aracılığıyla yapılmadığında tüylü dostunuzun karnını doyurmaktan ek bir harika bir şey sağlamayacaktır. Kim yüzden, tüylü dostunuz için harika bir beslenme anlaştık mı hazırlamalı, Kendi için en etkili bir şekilde mamayı gerçekten istiyorum etmelisiniz. Unutmayın; harika bir diyet planı, köpeğinizin dengeli olmasının en büyük yollarından biridir.

Piyasada satılan binlerce evcil hayvan maması seçeneği, patili dostunuz için mama seçimi yapmakta zorlanmanıza tetikleyici oluşum muhtemelen. Aynı anda, çevrenizde evcil hayvan beslenmesi çevresinde konuşulanlar, evcil hayvan yönetici dostlarınızın önerileri de çeşit yapmanızı zorlaştıracaktır. Peki, bunca seçenek ve ayrıca özel tahmin varken etkili bir şekilde mamayı sadece nasıl seçeceğim diye kara kara düşünüyorsanız, okumaya ısrar etmeye devam et elde, köpeğiniz için etkili bir şekilde mama seçimi sadece nasıl yapılır öğrenin.

Veteriner hekiminize danışın.

Patili dostunuzu sahiplendiğinizde esasen veterinere götürerek önemli bilgileri edinin. Köpeğiniz için etkili bir şekilde mamayı seçerken yaşı, kilosu ve ayrıca her türlü bir gıdaya alerjisi olup olmadığını keşfetmek, etkili bir şekilde mama seçimi için aslen kuralları oluşturacaktır. Benzer şekilde, veteriner hekiminizin önerdiği bir mamayı deneyebilir, hekiminiz aracılığıyla beslenme sürecini uyumlu edebilirsiniz.

Marka okumayı rutin haline getirin.

Ileri marka adı bulunmayan mamaları gerçekten istiyorum etmemenizi öneririz.

Köpeğiniz için mama alırken esasen etiketini okuyun. Etikette mamanın hangi zaman/kilo aralığı için faydalı olduğunu ve ayrıca içeriğini bulabilirsiniz. Etikette belirtilen içerikte aslen 2 ila 3 bileşeni et ürünü bazlı ürünler olan mamaları seçin. Fazla miktarda buğday veya tahıl, mısır ve ayrıca soya iyilik doldur malzemesi ve ayrıca kimyasal koruyucular ilgili mamaları gerçekten istiyorum etmekten kaçının.

Belirlediğiniz markayı ve ayrıca mamayı araştırın.

Gelişmekte geliştirme aracılığıyla pratik olarak başına marka adı ve ayrıca mama çevresinde internette açıklama keşfetmek uygulanabilir. Şirket ve ayrıca mama çevresinde deneyim ve ayrıca yorumları okuyun, tabii kim yorumların düzenli olarak etkili bir şekilde olmadığını unutmayın. Eğer yakınınızda evcil hayvan yönetici dostlarınız varsa seçtiğiniz marka adı ve ayrıca mamayı son zamanlarda deneyip denemediklerini, yorumlarını üzüntü.

Başına evcil hayvan farklıdır, sıradışı bir etkili bir şekilde mama yoktur bunu söyledikten sonra bunu söyledikten sonra çeşitli açıklama duymak düzenli olarak için harika bir seçenektir.

Köpeğinizin beslenmesini uyumlu elde.

İçerik olarak köpeğiniz için en etkili bir şekilde mamayı bulduğunuzdan emin olduktan sonradan çeşitli tarih sırasında yaşlı mamaya daha ziyade son zamanlarda mama ekleyerek köpeğinizin diyetini önemli ölçüde değiştirin. Son zamanlarda mamaya düzgün geçtiğinizde köpeğinizin yeme sıklığını, mamayı sevip sevmediğini ve ayrıca tutumunu gözlemleyin. Tipik olarak, son zamanlarda mamanın etkileri 3-4 haftada belli olsa da özel bir belirti gözlemlerseniz mamayı bırakın ve ayrıca veterinerinize gidin. İçeriği ne {kadar} harika olursa olsun sık köpeğinize harika gelmeyebilir ve ayrıca bir kez daha diyet planı değişikliğine gitmeniz gerekebilir.

Daha fazla gör:  Kalorifer Peteği Nasıl Temizlenir? Evde Petek İçi Temizleme Yöntemleri

Zamanla beslenme programını değiştirmeyi unutmayın.

Birkaç yetenekli, başına 2-6 ayda bir dönüştürme diyetler önerir. Kim da beklemek oluşum ki yapmanız gereken mama seçimi bir kere aracılığıyla bitmiyor. Köpeğiniz büyüdükçe, kilo aldıkça veya mevsim değişikliği sebebiyle tüyleri, elektrik enerjisi harcaması değişim gösterdikçe ihtiyaçlar doğrultusunda maması değiştirilmelidir. Köpeğinizin gelişimini uyumlu elde, ihtiyaçlarını bul elde ve ayrıca mamasını vardiya için hazırlıklara başlayın.

Başına son zamanlarda mama seçiminde üstteki adımları uygulamayı unutmayın.

Koşulsuz sevgiyle düzenli olarak yanınızda kesinlikle olacak bir hoş sahiplendiyseniz, sağlığı için tavsiye etmeniz gereken sıradışı nokta mama seçimiyle kalmıyor. Bir düşünün; köpeğiniz mama yerken etrafa saçıyor sonradan da kim mamaları yemeye çalışıyor mu? Eğer cevabınız elbette ise, asgari mama seçimi {kadar} yerleri neyle temizlediğiniz de devasa alaka taşıyor. Hatırlayın, köpeğiniz için mama seçerken kimyasal maddelerden uzaktan kumanda olmasına tavsiye çekmiştik. İşte, açıkça da sonra ortaya çıkmak temizleyicinizin de kimyasal maddelerden uzaktan kumanda olması gerekiyor. Sanat eseri, paraben, fosfat ve ayrıca klor içermeyen, temel ipek, okaliptüs özleri ve ayrıca %100 temel kaynaklı temizlik aktifleriyle köpek yaşayan evler için özelleştirilmiş olarak formüle edilmiş Puffy Love Geliştirmek Temizleyiciyi gerçekten istiyorum elde, hem dostunuz hem de kendiniz için etkili bir şekilde ve ayrıca başarılı temizlik sağlayın. Üstelik Puffy Love Geliştirmek Temizleyiciyi, evcil hayvanınızın lig ve ayrıca yaşam tarzı alanlarında, mutfak alanı tezgahı, yiyecek hazırlama alanları, zeminler, banyo, duş, küvet, klozet, dokunun ve ayrıca boğulmak temizliğinde kullanabilir, köpek kaynaklı büyük ölçüde kokuları da özgürce önleyebilirsiniz.

{Artık} köpeğiniz için mama seçimini sadece nasıl yapabileceğinizi öğrendiniz. Adımları izleyin, dostunuz için en harika mamayı seçin.

Evde Evcil köpek Bakımı

Evinizi son zamanlarda bir bebeğe sadece nasıl hazırlarsanız, son zamanlarda bir köpek için de aynısını yapmalısınız. Unutmayın, son zamanlarda bir evcil hayvan yavrusuna yapabileceğiniz en büyük ölçüde nokta onu bunaltmaktır; bunu söyledikten sonra kucaklaşmayı ve ayrıca onu okşamayı da çalışmayı durdur etmeyin. Evde minik çocuklar varsa, onlara köpeğe e karşı hafif olmalarını hatırlatın. İşte evde evcil hayvan bakımı için yapmanız gerekenler:

Daha fazla gör:  Küçük Sineklerden Kurtulmanın Yolları | TemizSözlük
 1. Köpeğinize kendini sakin ve ayrıca güvende hissedeceği bir kuruluş verin.

  (*5*)

  Bir evcil hayvan yavrusunu eve getirmeden geçmişte, son zamanlarda çevresine uyumluluk sağlaması ve ayrıca kendisini güvende ve ayrıca sakin hissetmesi için yavru köpeğinizin aslen çeşitli tam hafta kalabileceği bir yatak odası seçin.

  Köpeğinizi pozitif yatak odası odalarından, banyolardan ya da ofisinizden uzaktan kumanda ziyaret etmek istiyorsanız çocuk kapıları kurun. Köpeğinizin olmasını istemediğiniz başına kuruluş bir ağ geçidi aracılığıyla kapatılabilir.

Köpeğinizi izleyin ve ayrıca evin her türlü bir yerinde üzüntü çıkarmakla önemli ölçüde ilgilenip ilgilenmediğini gözlemleyin.

 • Olasılık tehlikeleri ortadan kaldırın.

  (*5*)

  Yavru köpekler son derece minik alanlara girebileceğinden, evdeki olası tehlikelerin dikkatli aslında olmak da son derece önemlidir. Olasılık tehlikelerden kaçınmak için şunları yapabilirsiniz: Ev mutfak aletlerinin arkasındaki ve ayrıca gömme dolapların altındaki boşlukları kapatın, görünür şömineleri perdeleyin, bütün dış mekan pencereleri ve ayrıca kapıları kapatın. Evcil hayvanınızın kablolara dolanmaması için güç kablolarını erişemeyeceği bir yere kuzular, klozet kapaklarını kapatın, hassas süsleri ve ayrıca yutulabilecek minik nesneleri kaldırın.

 • Bazı bitkilerin tüylü dostlarımız için ölümcül olabileceğini unutmamak da önemlidir, böylece yaban hayatı için tehlikeli olabilen zambak, açelya ve ayrıca nergis zambağından kaçının.

 • Evde evcil hayvan bakımı için herkesi son zamanlarda sorumluluklarına e karşı hazırlayın.

  (*5*)

  Son zamanlarda köpeğinizden kimin {sorumlu} olduğunu o gelmeden geçmişte ile iletişime geçin önemlidir. Köpeğin kesinlikle onu yürüyüşe çıkaracak, besleyecek ve ayrıca onunla oynayacak birine ihtiyacı olmayacak, aynı anda evin bütün üyelerinin sevgisine ve ayrıca kabulüne de ihtiyacı olacaktır. Evcil köpek sahiplenmek iyilik devasa bir karardan geçmişte herkesin sizinle özdeş düşüncede olduğundan emin olun.

 • Sizde ya da ailenizde köpek alerjisi varsa evcil hayvan sahiplenmeyin. Kaçınılmaz olarak köpeği yeniden inşa iade etmek akıllara durgunluk veren bir yöntem muhtemelen.

 • Veteriner bulun.

  (*5*)

  Köpeğinizle stresli yapacağınız öncelikli Meslekler ortasında aşılarının açıkça olduğundan emin aslında olmak ve ayrıca onu açıkça bir sağlık ve zindelik kontrolünden geçirmek kuruluş alıyor. Köpeğinizi her yıl kontroller, aşılar ve benzeri. için getirmeye başlayacağınız, tercihen yakınlarda yaşayan bir veteriner bulun. Benzer şekilde en Yerel alan 24 izle görünür köpek hastanesini keşfetmek ve ayrıca kim numarayı buzdolabına ya da evdeki herkesin ihtiyacı olduğunda özgürce bulabileceği ek yerlere farkına varmak etmek harika bir fikirdir.

  Bununla hep birlikte, eğer köpeğinizin mikroçipi yoksa, bunu erkenden yapın, bu nedenle kaybolmasına e karşı çok daha fazlası güvenlik ve güvenlik önlemlerine kurucu olursunuz. Yavrunuzu evlat edindiyseniz ve ayrıca aslında bir çipi varsa, sizin bilgilerinizle kaydedildiğinden emin olun. Bunları da veterinizle konuşabilirsiniz.

 • Köpeğinizi bir barınaktan evlat ediniyorsanız hangi aşılarının yapılmış olduğunu ve ayrıca hangilerine hâlâ ihtiyacı olabileceğini öğrenin.

  Evcil köpek bakımı akıllara durgunluk veren mu sorusu evcil hayvan sahiplenmeyi düşünenlerin en tipik olarak sorduğu sorudur. Görüldüğü üzere, evde evcil hayvan bakımı sanıldığı {kadar} akıllara durgunluk veren kesinlikle değil bunu söyledikten sonra ilgi ve ayrıca görev talep. Bunun için evcil hayvan sahiplenmeden geçmişte dikkatle düşünün ve ayrıca önemli sorumluluğu kimin alabileceğini esasen kararlaştırın. Evcil köpek sahiplenmek anlık olarak ve ayrıca kesinlikle hevesle yapılmamalıdır.

  Daha fazla gör:  Balkonda Hangi Çiçekler Yetişir | Bahar Çiçekleri Nelerdir

  Gönderiyi görüyorsun: Köpeğiniz İçin 5 Adımda Doğru Mamayı Seçin | TemizSözlük

  Rehber: https://lorenzolesite.com