Koltuktan Sakız Nasıl Çıkar? | TemizSözlük

Unilever logo
Reklam ve pazarlama

Sakız Lekesi Koltuktan Nasıl Kaldır?

Sakız, çabuk bulaşıp yayılabilen bir eleman olduğu için her türlü bir temasta koltuklarınızdan hızlıca çıkarılması gerek.

Usta bir araçla sakızı kazırken önemli ölçüde yün, pamuk, şifon seç savunmasız malzeme yüzeylerinin zedelenmemesi için bilgili aslında olmak gerek.

Sakız lekesini koltuktan koymak için aşağıdaki farklı yöntemleri kullanabilirsiniz:

Soğukluk Strateji

Reklam ve pazarlama

Bir poşeti buzluktan aldığınız buz kalıplarıyla doldurun. Poşet, koltuğunuzun ıslanmasını önleyecek ve ayrıca işlemi daha sakin yapmanıza kullanışlı olacaktır. Sakız yapışmış veya kazımak yapmış yüzeyde buz kalıplarıyla tamamlandı poşeti dolaştırın ve ayrıca donmasını sağlayın. Dilerseniz soğukluk sıcaklık üfleyen kilit kurutma makinesi yoluyla da katılaştırabilirsiniz.

Katılaşan sakızı, tereyağı bıçağı, hafıza kartı seç plastik bir eleman ya da inci beyazı fırçası aracılığıyla kazıyabilirsiniz. Benzer şekilde limon suyu aracılığıyla kazıyarak da koltuğunuzu sakızdan kurtarabilirsiniz. Önemli olmamak koşuluyla koli bandı yapıştırıp aklını çelmek de sakızı kumaştan farklılaşmak için bir yaklaşım muhtemelen. Sakız pul pul dökülecek veya kusursuz çıkacaktır. Sakız çıktıktan bundan sonra koltukta halen kazımak kaldıysa sabun yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Çalışma

Mutfak alanı ve ayrıca tuvalet yüzeylerinizi temizledikten bundan sonra çamaşırhane ve ayrıca dezenfekte olduğunu tam olarak nasıl anlıyorsunuz ?

Muhteşem Strateji

Koltuktan sakız lekesini koymak için uygulanması gereken yöntemlerden bir birey de muhteşem su aracılığıyla sakızı eriterek koltuktan çıkarmaktır. Dilerseniz çeşitli diğer muhteşem bir yaklaşım olarak koltuğa yapışmış sakızın üzerine bir bez parçası koyup ortasında sıcaklıktaki ütüyü bezin ileri epeyce gezdirip sakızın beze yapışmasını sağlayabilirsiniz.

Daha fazla gör:  Keten Kumaş Nasıl Yıkanır | Keten Kaç Derecede Yıkanır

Gönderiyi görüyorsun: Koltuktan Sakız Nasıl Çıkar? | TemizSözlük

Hızlı kılavuz: https://lorenzolesite.com