Kilim Nasıl Yıkanır: Kilim Yıkama ile İlgili Püf Noktalar

Unilever logo

Kilimler muhteşem birer zanaat eseridir. Renkleri ve ayrıca desenleriyle ikamet alanınıza canlılık katar. Üstelik çok yaşamak ve ayrıca uzun vadeli olabilirler. Bunu söyledikten sonra kilimlerle hep birlikte tipik olarak lekeler ve ayrıca tozlar da kazanç, böylece halı tam olarak nasıl yıkanır keşfetmek önemlidir. Bununla hep birlikte, halı temizliği söyle konusu olduğunda tavsiye etmeniz gereken faktörler vardır. Örneğin halı temizleme yaparken vahşi temizlik maddelerinden kaçınmanız gerek; yine de kesinlikle evde halı temizlemenin basit yolları da vardır. Çok önemli servis, düşünceli temizlik ve ayrıca kazımak eleme için hazırladığımız standart ipuçlarını bağlı kalarak ederek kilimlerinizin en mükemmel stil görünmesini sağlayın. Benzer şekilde, pozitif halı türlerine tam olarak nasıl etkili bir şekilde stil servis yapacağınızı öğrenin.

Kilim Yıkama: Kilim Makinede Yıkanır Mı?

Kiliminizi yüksek dönem istihdam istiyorsanız ona mükemmel bir stil bakmalısınız. Verilen mükemmel servis apartman tekstilinin ömrünü uzatır. Kim kesinlikle rutin olarak olarak süpürmek anlamına gelmez. Peki halı makinede yıkanır mı? Kilim tam olarak nasıl yıkanır ve ayrıca halı çamaşırhane öncesinde nelere tavsiye etmeniz gerek? Kim soruların yanıtları için aşağıdaki püf noktalarını okumanız uygun.

 • Makinede yıkanabilir kilimler ile gergin hızlıca bir avcılık yürütmek, karşınıza beklenmedik bir şekilde beklenmedik bir şekilde başına perakendecide bulundu çeşitli seçeneği çıkaracaktır. Eğer kilimlerinizi makinede yıkayabileceğinizden emin aslında olmak istiyorsanız, buna elverişli kilimlerden satın almayı istiyorum edebilirsiniz.

 • İşinizi ile yardım için bir halı satın alırken malzemesine önemli ölçüde tavsiye etmelisiniz. Örneğin polipropilen, poliakrilik ve ayrıca polyesterden yapılmış fabrikasyon elyaf kilimlerin bakımı kolaydır ve ayrıca toz tutmaz.

 • Pamuklu ya da fabrikasyon elyaftan yapılmış kilimler – kauçuk, kaymaz bir tabana kurucu olanlar rağmen – çamaşır makinesine girebilir. Minik örgülü ya da iç içe geçmek kilimler makinede yıkanabilir. Bunu söyledikten sonra keder şu ki çeşitli halı ortak bir makinede sıradan bir döngüde yıkamak için tipik olarak istisnai olarak kapsamlı ve ayrıca hantal muhtemelen. Benzer şekilde, kilimin kurumasını beklemeniz dönem alacaktır.

 • Örgülü, yumruk yapımı ve ayrıca integral elyaflı kilimler de karışık aslında olmak üzere çeşitli halı “kesinlikle kazımak temizleme” olarak etiketlenmiştir. Kim şirket, kilimin sıradan bir çamaşır çamaşırhane döngüsünde açıkça yara görebileceği anlamına kazanç. Böylece elle temizlenmeleri ve ayrıca kesinlikle lekeli alana girişim edilmesi gerek.

 • Kiliminiz çok küçük ve ayrıca hafifse, çamaşır makinesinde yıkamanızı yardım ederiz. Bunu söyledikten sonra tavsiye al, kim bütün çok küçük ve ayrıca küçük kilimlerin makinede yıkanabileceği anlamına gelmez. Kiliminizi yıkamadan daha önce {arkasında} bulundu temizleme talimatlarını okumalı ve ayrıca üreticinin talimatlarına kaçınılmaz olarak uymalısınız.

 • Kilim çamaşır makinesinde yıkanabiliyorsa, esasen sormanız gereken 2 devasa tereddüt sahip olmak: Çamaşır makinesinde halı hangi programda yıkanır ve ayrıca halı kaç derecede yıkanır? Yapımcı talimatlarında belirtilen sıcaklığı ve ayrıca çamaşırhane programının ve ayrıca, kilimi yıkamanıza etkinleştir çünkü temizlik maddesini de esasen yönetmek etmelisiniz. Benzer şekilde etikette kilimin bükülüp bükülemeyeceği belirtilmelidir. Kim ayrıntılarla gergin her türlü bir teknik bilgi bulunmuyorsa, terbiyeli bir kilim temizleyicisine konuşmak en iyisidir. Kim, önemli ölçüde sürprizlerden kaçınmanıza pratik yer almak. Öte yandan uzun kaliteli Japonca kilimler ya da çeşitli diğer pratik parçalar, yara görmemeleri için düzenli olarak profesyonelce temizlenmelidir.

Daha fazla gör:  Evdeki Kedi Köpek Kokusu Nasıl Çıkar | Evcil Hayvan Kokusu Sorunu

Kilim Nasıl Yıkanır?

Kiliminizin ileri yazan talimatları okuyarak halı makinede yıkanır mı yıkanmaz mı öğrendiyseniz, aşağıdaki adımları izlemeniz uygun olacaktır.

 1. Kilimin çamaşır makinesinin tamburuna sığıp sığmadığını yönetmek al.

  Bunu yaparken bilgili olun. Fazla zorlayarak kilimin yırtılmasına ya da makinenizin arızalanmasına faktör olabilirsiniz.

 2. Kiliminizi kurutmak için ideal bir tesis bulun.

  Boyutuna ve ayrıca malzemesine ilişkili olarak, kiliminiz ıslandığında istisnai olarak son derece ve ayrıca hantal muhtemelen. Bunun için ileri program yapmanızda ve ayrıca ideal bir tesis belirlemenizde teşvik sahip olmak.

 3. Kilimi elektrikli süpürgeyle süpürün.

  Kiliminizi makineye atmadan daha önce üzerindeki toz ve ayrıca tozdan kurtulmakta teşvik sahip olmak. Dolayısıyla halı çamaşır makinesinde daha yakın temizlenecektir. Benzer şekilde makinenize de yara vermesini önlemiş olursunuz. Kilimin başına 2 tarafını da süpürün. Bunu söyledikten sonra istisnai olarak uzun bir emiş hızı kullanmayın. Kilimin püsküllerini süpürmeyin.

  Köpek tüylerini ya da saçları çıkardığınızdan emin aslında olmak için bir ovmak kullanın.

 4. İnatçı lekelere ileri girişim al.

  Kiliminizi makineye atmadan daha önce inatçı lekeler olup olmadığını yönetmek al ve ayrıca lekelere ileri girişim al. Önemli ölçüde yiyecek ve ayrıca yağlı lekeler aslında olmak üzere lekeleri kilimi yıkamaya atmadan daha önce yüz işlemden geçirirseniz daha yakın sonuçlar ödünç almak edersiniz. Lekeye neyin faktör olduğunu biliyorsanız, kanunları çiğneyen için tam olarak kazımak eleme tekniğini izleyin. Kilim temizleme ve ayrıca halıdan türünün tek örneği lekeleri eleme ile gergin yazılarımızdan en mükemmel yöntemin hangisi olduğuna siz belirleme verin: Halıdan kırmızı şarap lekesi tam olarak nasıl kaldırmak, halıdan oje lekesi tam olarak nasıl kaldırmak, şamdan lekesi halıdan tam olarak nasıl kaldırmak.

  Her türlü bir lekelenmeye e karşı hemen girişim etmeniz gerektiğini unutmayın. Kim lekenin liflere titizlikle yerleşmesini önler ve ayrıca lekeyi daha basit çıkarmanızı sağlar. Akıllara durgunluk veren bir lekeye e karşı acımasız bir temizleyici ya da kazımak çıkarıcı istihdam istiyorsanız, oyalanmak etmeden daha önce ürünü kilimin görünmez bir noktasında eleme süreci al. Ardından seyrelterek kullanın. Sonrasında ürünün kilimin yüzeyinden çıktığından emin aslında olmak için kilimi çeşitli kez soğukluk suyla durulayın.

 5. Kilim çamaşırhane: Çamaşır torbası kullanın.

  Kiliminizde çamaşırhane boyunca makineye takılabilecek yüksek iplikler ya da püsküller varsa çamaşır torbası kullanmanızı öneririz.

 6. Çamaşır makinesinde halı hangi programda yıkanır ve ayrıca halı makinede kaç derecede yıkanır?

  Üreticinin talimatlarına ideal bir çamaşırhane programıyla hep birlikte {önerilen} sıcaklığı seçin. Kilim ve ayrıca halılar tipik olarak kırılabilir döngüde ve ayrıca 30 seviye seç soğukluk bir sıcaklık seviyesi ayarında yıkanmalıdır. Omo {Sıvı} Temizleme sabunu seç kiliminize yara vermeyecek, vahşi kimyasallar içermeyen yine de yardımcı ve ayrıca derinlemesine temizlik sağlayacak bir temizleme sabunu seçin.

  Halınızın tanımlanamayan lekeleri ya da küf seç daha kötü sorunları olmasa rağmen başına durumda terbiyeli bir temizlik yaptırmanız gerektiğini hatırlatalım. Kilim ve ayrıca halı çamaşırhane firmaları, dayanılmaz kokuları dezenfekte edip nötralize edebilen kişiselleştirilmiş servisler sunar. Üstelik en mükemmel yanı, halınızı tam olarak nasıl taşıyacağınız konusunda endişelenmenize gerekir olmamasıdır. Çoğunluğu şirket kilim ve ayrıca kilimleri evinizden pikap ve ayrıca eve desteklemek bırakma hizmeti de sunar.

 7. Kilimi mutsuz yıkayın.

  Kilim çamaşırhane boyunca kiliminizi çeşitli diğer tekstillerden farklı tutmanız gerçekten önemlidir. Dolayısıyla halı liflerine tam bir yabancı liflerin yapışmasını engeller ve ayrıca dokusunun özdeş kalmasını sağlarsınız. Benzer şekilde kiliminizden de çeşitli diğer eşyalarınıza türünün tek örneği liflerin yapışmasını önlersiniz.

  Birbirinin aynısı olan 2 ya da 3 kiliminiz varsa, bunlar hep birlikte yıkanabilir. Bütün kilimleri sıradışı seferde yıkayarak zamandan ve ayrıca sudan fiyat indirimi edersiniz.

 8. Kurutucuya koymayın.

  Kiliminizi yıkadıktan sonradan kurutucuya koymamanızı öneririz. Alternatif olarak, dış mekan halının asılabileceği ve ayrıca yavaşça kurumasına etkinleştir verilebilecek bir tesis bulun. Kilimdeki nemin her bit olarak bir stil dağılması önemlidir gerçeği nedeniyle halı liflerinin otantik, sıradışı biçimli şeklini korumasının sıradışı yolu budur. Kurutma boyunca dikte fotovoltaik ışığına koymamaya da tavsiye al. Kim kilimin renklerini soldurabilir.

  Kilim yıkanma boyunca istisnai olarak fazla su çeker ve ayrıca kuruması yüksek sürer. Kim işlemi artırmak için halıyı asmadan daha önce narin bir ovmak ile fırçalayabilirsiniz. Ardından halıyı bir çamaşır askısına asarak kurutun.

{Artık} halı tam olarak nasıl yıkanır bildiğinize bağlı olarak, burada listeleniyor sunulan yöntemlerden birini seçmek size kalmış. Daima halınızın malzemesini ve ayrıca bunlara ek olarak üreticinin gergin servis talimatlarını bir bakış önünde bulundurun. Evde halı temizliği yapmanın asla asla bir deneyimli vasıtasıyla yapılan temizliğin yerini tutamayacağını unutmayın. Böylece, başına halükarda kiliminizi yüksek dönem istihdam istiyorsanız, rutin olarak aralıklarla profesyonelce temizletin. Bunu söyledikten sonra kim stil düşünceli kirler etkin bir stil ve ayrıca başına şeyden daha önce güvenli bir biçimde ortadan kaldırılabilir.

Daha fazla gör:  Himalaya Tuzu Nedir | Himalaya Tuzu Faydaları

Gönderiyi görüyorsun: Kilim Nasıl Yıkanır: Kilim Yıkama ile İlgili Püf Noktalar

Manuel: https://lorenzolesite.com