Fayans Temizliği: Seramik Fayanslar Nasıl Temizlenir?

Unilever logo
Reklam ve pazarlama

Evinde seramik fayansları olan herhangi bir birey için fayansları temizlemek yanı sıra fayanslardan kazımak yüklemek sağlam apartman işlerinden birisidir. Seramik fayanslar tuvalet ya da mutfaklara inanılmaz yakışmaktadır yine de çeşitli diğer geliştirmek malzemelerinden daha ziyade daha narindirler. Kim yüzden de temizlerken daha farkında aslında olmak gerek. Peki seramik üzerindeki lekeler tam olarak nasıl temizlenir? Fayansların lekelenmelerine yanı sıra tipik olarak yıpranmalarına bariyer aslında olmak için hazırladığımız seramik temizleme ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Sirke ya da benzeri asidik maddeler fayanslarınızın parlaklığını yitirmesine ana sebep muhtemelen. Böyle bir durumla karşılaşmamak için nötr ya da bazik ürünler kullanmalısınız. Mesela kim özellikte olan Cif Ultra Hijyen ürünleri fayanslarınızı hem gerçekten iyi (PL) bir moda temizleyecek {kadar} şiddetli hem de onları koruyacak {kadar} narindir.

Sırlı Seramik Fayansları Temizleme İpuçları

Fayanslar tam olarak nasıl temizlenir, fayans tam olarak nasıl parlatılır mucize ediyorsanız çoğunlukla temizleyeceğiniz seramik fayansın cinsini bilmelisiniz. Seramik fayanslar Bir çift çeşittir: Sırlı seramik yanı sıra sırsız seramik fayanslar. Sırlı seramik ateşte pişirilerek yüzlerinde cam bir kat oluşması sağlanmıştır. Kim sınıflandırma seramiklerin yüzeyleri düzdür yanı sıra kim seramikler hem daha dayanıklıdır hem de çok çok daha az kazımak tutarlar. Ancak pislik yanı sıra pislik birikimini caydırmak için tipik olarak ama küçük bir temizliğe gereklilik duyarlar. Kim önemli ölçüde de seramik tesis yanı sıra banyolar için geçerlidir. Seramik temizliği tutarlı yapılmazsa zamanla kum yanı sıra Kaya tanecikleri seramik zeminleri çizip matlaştırabilir ya da banyoda yüksek zaman çerçevesi beklemiş deterjan artıklarını yüklemek akıl almaz hale gelebilir.

Daha fazla gör:  Çamaşır Makinesi Temizliği | Çamaşır Makinesi Temizleme Püf Noktaları
  • İlk olarak seramikleri usulca fırçalayarak ya da silerek yüzeylerini çizebilecek kum yanı sıra taşlardan arındırın.

  • Daha sonradan bir vücut suya çamaşır suyu katkılı Cif Jel Ultra Hijyen geliştirmek temizleyiciyi ekleyin.

  • Yerleri kim karışımla paspaslayın. Gerekirse inatçı kirleri narin bir bezle çıkana {kadar} silin. Sünger yerine bez ya da paspas kullanmanız daha yakın olacaktır.

  • Derz aralarını çok küçük bir ovmak aracılığıyla temizleyin. Fayans derzleri en inanılmaz pislik toplayan yerlerdir. Kim yüzden şiddetli fırçalarla fazlaca ovalarsanız derzlere yaralamak verebilirsiniz. Sanal olarak kim girişim için en gerçekten iyi (PL) alet modası geçmiş bir inci beyazı fırçasıdır.

  • Temizlik kovanızı boşaltıp yerine seksi su kuzular. Kim su aracılığıyla yerleri paspaslayın.

  • İsterseniz yıkama bir bez parçasıyla fayanslarınızı silerek parlatabilirsiniz!

Reklam ve pazarlama

Fayans kaplı duvarları temizlemek için de tamamen aynı adımları gözlemlemek edebilirsiniz. Özel paspas yerine bir bez ya da çelik olmayan bulaşık süngeri kullanmanız yeter.

Sırsız Seramik Fayansları Temizleme İpuçları

Önleyici cam tabakası olmayan sırsız seramikleri temizlemek daha zordur. Bir yandan kim seramiklerin pürüzlü yüzeyleri pislik tutmaya sırlı seramiklerden inanılmaz daha yatkındır, çeşitli diğer yandan da kim seramikler lekelere e karşı çok çok daha az dayanıklıdır. Aynı şekilde fayans yüze

Çalışma

Mutfak alanı yanı sıra tuvalet yüzeylerinizi temizledikten sonradan yıkama yanı sıra dezenfekte olduğunu tam olarak nasıl anlıyorsunuz ?

Üstüne üstlük, eğer seramik olanaklar ya da duvarları temizlemek için inanılmaz fazla vakit harcadığınızı düşünüyorsanız seramiklerinizi savunma aracılığıyla kaplamayı da düşünebilirsiniz. Bu nedenle hem seramiklerin dayanıklılığını artırabilirsiniz hem de lekelere e karşı daha geçiyor hale getirirsiniz. Bununla beraber fayansları savunma aracılığıyla kaplatmak varsayalım tutarlı olarak fayans temizliği yapmanın sonu varsayalım değildir. Aynı şekilde, fayansları yılda bir ya da Bir çift defa bir kez daha savunma aracılığıyla kaplatmanız gerekecektir.

Daha fazla gör:  Banyo Düzeni Nasıl Sağlanır | Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Seramik Temizliği: Fayans Araları Nasıl Temizlenir?

Derz, fayanslarınızı bir arada tutan şiddetli maddedir. Bunu söyledikten sonra derz aynı anda nemi, kiri yanı sıra lekeleri de bir o {kadar} gerçekten iyi (PL) tutar. Fayanslarınızı inanılmaz gerçekten iyi (PL) bir moda temizleseniz de zamanla o bembeyaz olan fayans araları kirlenerek {gri}, korkunç bir renge bürünebilir yanı sıra küf lekeleri oluşabilir.

Eğer ancak yapmadıysanız, yapmanız gereken başlangıçta kişisel özellik derzlerinizi savunma aracılığıyla kaplatmaktır. (Seramik ya da fayans koruyucuları aynı anda derzleri de kaplayarak korur.) Önemli ölçüde fayans yüzeyinin dışına taşan silikon koruyuculardan uzaktan kumanda durmanız gerekmektedir. Bunlar matlaşmaya yanı sıra dağınıklık dağınıklık dökülmeye ana sebep muhtemelen.

Eğer derzleriniz çoktan kirlenmişse mucize etmeyin. Bir ihtimaliniz daha sahip olmak. Derz temizleyici sanat eseri ürünlerini altyapı marketlerde bulabilirsiniz. Bazı ürünler derzlerinizin modası geçmiş rengine dönmesini ne olursa olsun sağlayabilir.

Seramik temizliği tam olarak nasıl yapılır öğrendiğinize bağlı olarak mutfağınızı yanı sıra banyonuzu derinlemesine temizleyebilir yanı sıra pırıl pırıl fayansların tadını çıkarabilirsiniz.

Gönderiyi görüyorsun: Fayans Temizliği: Seramik Fayanslar Nasıl Temizlenir?

Rehber: https://lorenzolesite.com