Evden Çalışmak // Avantajlar ve Dezavantajlar

Randstad vasıtasıyla senenin her çeyreğinde tartışıldı “Workmonitor / İnsan Kaynakları İstihdam Araştırması Raporu” gösterildi. Bu araştırma çalışması 18-65 yaşlanmak aralığında ve haftada asgari 24 zaman saati işçi kişilerle yapılıyor. 2018 yılının başlangıçta çeyreği için tartışıldı raporda görüyoruz ki küre çapında iştirakçilerin porsiyon 64’ü, Tavuk’de ise iştirakçilerin porsiyon 73’ü evden çalışmak istiyor. Yani ülkece evden araştırma çalışması fikrine makul olarak sıcak ve rahat bakıyoruz.

thinking

Peki, küre çapında olduğu şeklinde Tavuk’de de ağır ağır yayılan bu konsept kesinlikle görselleştirmek ettiğiniz şeklinde bir kişisel özellik mi? Avantajları ve dezavantajları nedir? Kariyerinizi evden emek harcayarak devam et ettirmek istiyor ya da karşınıza bu şekilde bir olanak çıkmış ve bunu sadece nasıl değerlendirmeniz icap ettiğini bilmiyor olabilirsiniz. Evden işçi bir birey olarak bu konudaki deneyimlerimi paylaşmak isterim.

Evden çalışmak nedir?

Herhangi bir lokasyona gitme zorunluluğunuz olmadan, basitçe bilgisayar sistemi ve web bağlantısı kullanarak işinizi yapabiliyorsanız bunun bölüm uzaktan ya da evden çalışmak deniyor. Ofise gitme zorunluluğunuz bulunmadan istediğiniz yerden çalışabiliyorsunuz. Her ne {kadar} isminde “evden çalışmak” desek de ikamet haricinde birkaç yerden (kafe, kıyı, otopark vs.) çalışabilirsiniz, yeter ki bilgisayarınız ve internetiniz yanınıza olsun.

Avantajları Neler?

Zaman

TimeÖncelikle trafiğin titiz olduğu şehirlerde evden çalışmak zamandan kazanç için inanılmaz bir şans. Şundan dolayı ofise gidilmediği için her türlü bir hazırlık çalışması sürecine girmiyor, kümülatif yük, sağlama ya da arabanızla Günden güne gözünüzde artan o yolu gitmiyorsunuz. Ben bu yol günde 3 – 4 zaman saati kazanmış oluyorum. Bana bağlı olarak bu kazanım tüm dezavantajların üstünü örten bir fayda. Kazandığınız zamanı ister uykuya, ikamet işlerinize ya da yüksek zamandır uğraşmak istediğiniz bir hobiye ayırabilirsiniz. Zaman sizin, seçenek sizin!

Daha fazla gör:  Temel Java Dersleri - Java String Veri Tipi

Eğer özgür çalışıyorsanız, Böylece uygun zorunda olduğunuz özel araştırma çalışması saatleriniz yoksa açıkça kaçış planları yapabilir, sabahın erken saatleri istediğiniz saatte kalkabilir ya da zaman içinde kolaylıkla yetkililer işlerinizi halledebilirsiniz. Araştırma çalışması saatlerinin özel olmaması bir fayda olduğu şeklinde tamamen aynı zamanda bir dezavantaj muhtemelen. Dezavantajlar kısmında bu mevzuya değineceğim.

Araştırma çalışması ortamı

1626784210 728 Evden Calismak Avantajlar ve Dezavantajlar

Ofiste çalışırken gürültüden, klimadan ya da masanızın yerinden Can sıkıcı olabilirsiniz. Evden çalışırken ise araştırma çalışması ortamınız ile birlikte içeren tüm komut sizde. Sıcaklık seviyesi, gürültü, masanızın yeri ve benzeri. şeklinde koşulları siz oluşturduğunuz için kendinize harika bir ortam yaratabilirsiniz. Evde çalışmaktan sıkıldığınız takdirde dışarıda gözünüze kestirdiğiniz bir ortamda çalışmanıza devam et edebilir ve dolayısıyla Günden güne tamamen aynı yerde çalışmaktan sıkılmazsınız.

Psikoloji

Yukarıda listelediğim avantajların bir sonucu olan duygusal avantajdan da anlatmak isterim. Ofise giderken giysiler seçiminden kavrama saçınızı halletmeye {kadar}, erken kalmaktan kavrama yolda gerçekten fırsat öldürmeye {kadar}, iş yeri ortamındaki gürültünden kavrama ortamdaki pis gökyüzü yüzünden sağlık sorunu kapmaya {kadar} birkaç kişisel özellik bilgili olmadan üzerinizde stres ve kaygı yaratabiliyor. Tüm bu çok küçük fakat olumsuz vakaları hayatınızdan çıkardığınızda gerçekten hepsi birleşince ne {kadar} devasa bir etkisi yarattığını görüyorsunuz. Dolayısıyla, aşağıda listelenmiş listeleyeceğim dezavantajları bertaraf edebildiğiniz sürece evden çalışmak sizi daha sakin ve doyurucu yapabilir.

Dezavantajları Neler?

İletişim ve sosyallik

Buraya {kadar} ofisin hep negatif yanlarından bahsetsek de; insanoğlunun doğası gereği hayati ihtiyaçlardan bir birey olarak sayılabilecek ile iletişime geçin ve toplumsal ilişkiler tarafını besleyen en muhteşem yerlerden biridir iş yeri. Sizinle derhal derhal tamamen aynı yaşta, tamamen aynı ilgi alanlarına Sahip olmak, sizinle özdeş dertleri paylaşan birkaç hizmet dostunuz vardır. İletişim kurma ihtiyacınız olduğunda kenar masadaki arkadaşınıza hadi bir molaya çıkalım yol evden çalışırken Sahip olmak olabileceğiniz bir kişisel özellik kesinlikle değil. Dolayısıyla, evden çalışmak yol çok çok daha az ile iletişime geçin kurup toplumsal tarafınızın zaman içinde nispeten tamamlanmamış kalması yol. Bu dezavantajı yok edebilmek için yaptığım işle bağlı kişilerle ile iletişime geçin kurmaktan kaçınmıyor ve özelleştirilmiş hayatımda dostlarımla daha gerçekten zaman geçirmeye çalışıyorum.

Zaman Yönetimi

time managementHem özgür çalışanlar hem de özel araştırma çalışması saatlerine uygun durumunda olanlar için makul olarak temel bir malzeme bulunduğunu düşünüyorum. Aslında yaşamımızın her anını etkileyen önemli bir malzeme bulunduğunu düşünmekle birlikte şimdilik basitçe araştırma çalışması kısmına yoğunlaşacağım. İnsan iş yeri ortamında saatin nispeten daha bilgili olabiliyor. Toplantılar ya da çevremizde gelişmekte vakalar bizi normalde saatten haberdar ediyor.

Evde olunca Meslekler değişebiliyor. Evde çalışırken nispeten daha dingin, hoş olabiliyoruz ve fırsat mevzusunda telaşlı davranmayabiliyoruz. Bu durumda evden çalışırken daha gerçekten iyi (PL) fırsat yönetimi yapmamızı gerekiyor. Bu dezavantajı avantaja çevirebilmek uygulanabilir bunu söyledikten sonra bir süre mantıklı yapmayı gerektiriyor ve ne yazık ki kriter bir çözümü yok. Zaman yönetimi mevzusunda sizi neyin zorladığını bulmak ve onu çözmeye çalışmak temel. Mesela ben, Günden güne tamamen aynı saatte çalışmaya başlamaya ve tamamen aynı saatte çalışmamı bitirmeye çalışıyorum. Bunu yaparken zaman süresince yapacağım işleri zaman saati zaman saati yazıp hepsine uygun için girişim gösteriyorum. Bu planlama yaparken en önemi kişisel özellik verdiğim ise önceliklerim oluyor. Elimin gitmediği, halletmeye üşendiğim fakat acelesi de olan işleri sabahın erken saatleri erken saatlerde halletmeye çalışıyorum. Mutlaka öğlen on iki yemeği için kendimi 1 zaman saati ayırıyorum ve öğlen on iki yemeğinin peşinden daha güzel bulduğum işlerle güne devam et ediyorum. Bu yaptıklarım size uymayabilir. Belki de sizin sorununuz basitçe işe başlamaktır ve gerisi kemer söküğü geliyordur. O fırsat işe başlama kısmıyla içeren pratikler yapmanız gerek. Temel olan problemi bulmak ve onu üstesinden gelmek!

Motivasyon ve kendini kontrol

Ofiste çalışırken bile yukarıda tutmakta zorlandığınız motivasyonunuz evden çalışırken ellerinizin arasından eksik gidebilir. Evde o {kadar} gerçekten faiz dağıtıcı etken sahip olmak ki; bir bakmışsınız zaman kaçınılmaz olarak uygun şekilde etkili çalışmamışsınız. Ofiste çalışırken TELEVİZYON izleyemezsiniz, istediğiniz {kadar} cüzdan telefonunuz ile birlikte oynayamazsınız, gönlünüzce Youtube’dan çevrimiçi video izleyemezsiniz, hadi bir Netflix açıp bir segmentasyon çeşitler atayım diyemezsiniz muhtemelen fakat evden çalışırken bu tarz şeyleri yapmamak ara sıra sert olabiliyor. Bu disiplini sağlarken en temel unsurun ilham bulunduğunu düşünüyorum. Eğer evden çalışıyorsanız sevdiğiniz işi yapmanızı tavsiye ederim. Sevmediğiniz bir hizmet yapıyorsanız evden araştırma çalışması fikrini tekrar düşünün derim zira sabahın erken saatleri kalktığınızda eğer sizi çalışmaya zorlayan bir kişisel özellik yoksa çalışmaya başlamanız için önemli tekil kişisel özellik işinizle içeren motivasyonunuz kesinlikle olacak. Zaman içinde yapacağım işleri listeleyerek ve yaptığım bu plana uyarak yaptığım işlerin üzerini çizmek zaman kaçınılmaz olarak beni neşeyle ediyor. İşlerimi bitirmeden yaptığım her türlü keyifli bir görev beni yeteri {kadar} neşeyle etmiyor ciddi anlamda. Sizi neyin motive ettiğini bularak kendinize özgü bir teknik belirleyebilirsiniz.

Birgerçekten bireysel evden çalışmanın hayalini kursa da görüldüğü suretiyle bu gerçekten tozpembe bir küre kesinlikle değil. Evden çalışmak kimi için inanılmaz bir olanak iken; bazısına de uymayan bir araştırma çalışması şekli muhtemelen. Araştırma çalışması yeri yaşam tarzı kalitenizi etkisinde bırakır fakat aslolan temel olan kişisel özellik araştırma çalışması yeriniz kesinlikle değil, sevdiğiniz bir işi elinizden geldiğince en gerçekten iyi (PL) yol yapmaktır.

Kariyer Rehberi bölümündeki çeşitli diğer yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

Gönderiyi görüyorsun: Evden Çalışmak // Avantajlar ve Dezavantajlar

Kaynak: https://lorenzolesite.com

Kategori: teknoloji

Leave a Reply