Duvardan Kalem Lekesi Nasıl ve Neyle Çıkar?

Unilever logo
Pazarlama

Mürekkep endişe verici kalemler, çeşitli diğer kalemlere kıyasla temizlemeyi nispeten zorlaştıran bazı kimyasal özelliklere sahiptir. Pigmentler, boyalar, çözücüler ve yağlar seç ekipman lekeleri daha sağlam hale getirebilir. Mürekkebin, yağ bazlı mı yoksa su bazlı mı olduğuna ilişkili olarak kalemlerde yukarıda listelenenden daha da fazla kimyasal aktif madde bulunabilir.

Yüzeyin cinsine bakılmaksızın boyama lekelerine derine nüfuz edip kurumadan daha önce derhal yardım etmek, lekenin temizlenmesini fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Kalem Türlerine Bağlı olarak Çizik Eleme Yöntemleri

Çizik tipleri söyle konusu olduğunda yiyeceklerden, meyve ürünü suyundan ve çimlerden kaynaklanan lekeler tamamen doğal lekeler olarak olarak görmek edilir. Çeşitli diğer taraftan, boyama ve mürekkep lekeleri inorganik lekelerdir ve çıkarılması daha zordur, ama kim onlardan kurtulmanın zor olduğu anlamına gelmez.

Çizik oluştuğunda hemen yer değiştirme ederek ve tam olarak yöntemleri yoluyla lekeyi uzun vadeli hale gelmeden temizleyebilirsiniz. Kalem lekelerinde; lekenin tekstil, deri yapımı, levha ya da kilim ileri olmasına bakılmaksızın ne {kadar} hemen yer değiştirme edilirse o {kadar} harika gözden geçirmek alınır. Nemli mürekkep lekelerinin çıkarılması daha kolaydır. Böylece mürekkep kurumadan uygulanabilir olduğu {kadar} çabuk yer değiştirme etmek önemlidir.

Pazarlama

Kalıcılık açısından özel lekelere kaynak olan farklı özel mürekkep türü vardır. Böylece bir strateji denemeden daha önce mürekkep türünü ve temizlediğiniz yüzeyin özelliklerini bak önünde bulundurduğunuzdan emin olmalısınız.

 • Su bazlı mürekkep lekeleri çıkarılması en basit olanıdır. Yıkanabilir marker ve gömlek baskılarında su bazlı mürekkep bulunur.

 • Uzun vadeli mürekkep lekeleri üstesinden gelinmesi basit olmayan türlerdir yine de lekeyi gidermek için atabileceğiniz bazı adımlar kolay erişilebilir. Geride bir sayı tortu bırakabilen kim lekelere ne {kadar} hemen yardım ettiğinize ilişkili olarak aldığınız sonuçlar değişecektir.

 • Tükenmez işaretleyici lekeleri tortu bırakmaksızın daha basit temizlenebilir. Tükenmez kalemdeki mürekkep, rengi sağlayan pigmentlerden ve boyalardan telafi etmek. Çeşitli diğer mürekkep türlerine kıyasla yapısı nispeten kalındır. Sürekli kurur ve parça içermez.

Daha fazla gör:  İnşaat Temizliği İçin Gerekli Malzemeler | İnşaat Sonrası Temizlik

Su bazlı, uzun vadeli veya tükenmez işaretleyici mürekkep lekesini çıkarmaya çalışıyorsanız lekelerin giderilmesi için aşağıdaki yöntemlerden birini izleyin.

Çalışma

Pişirme alanı ve tuvalet yüzeylerinizi temizledikten daha sonra çamaşırhane ve dezenfekte olduğunu sadece nasıl anlıyorsunuz ?

İzopropil Likör aracılığıyla Temizleme

 1. Temizleme işlemine başlamadan daha önce ellerinizi koruma için temizlik eldiveni giyin.

 2. Lekenin altına bir kumaş ya da dosya kumaş yerleştirin.

 3. Bir ipek topu yoluyla bir sayı izopropil alkolü lekeli bölgeye uygulayın.

 4. Çizik emilinceye {kadar} kesinlikle bastırın.

 5. Çizik harika bir şekilde kaybolana {kadar} işlemi tekrarlayın.

 6. Çizik harika bir şekilde çıkınca temizlenen alanı yeter su aracılığıyla durulayıp kurutun.

İzopropil likör aracılığıyla mürekkep giderme tekniği işe yaramazsa aseton yoluyla tamamen aynı işlemi tekrarlamayı deneyin.

Duvardaki boyama lekelerine e karşı Cif Serpin Ultra Hijyen seç ısmarlama formüllü son derece ilgili bir temizlik ürünü kullanım işinizi önemli ölçüde anlamda kolaylaştıracaktır.

Asma kilit Spreyi aracılığıyla Temizleme

 1. Asma kilit spreyini mürekkep lekesinin üzerine püskürtün. Kim devam ediyor mürekkebi yumuşatır ve daha basit çözünmesini sağlar.

 2. Çizik geçişini görmek için beyaz renkli bir bez kumaş aracılığıyla bölgeye versiyon uygulayarak spreyin kurumasını sağlayın.

 3. Lekeyi ovalamayın, daha ziyade mürekkep lekesi kaybolana {kadar} kim işlemi tekrarlayın.

 4. Rutin tekstil veya kilim ileri yapılıyorsa bölgeyi elle usulca fırçalayın ve ardından elektrik enerjisi süpürgesi aracılığıyla vakumlayın.

Duvardaki Üst Kalem Lekesi Nasıl Kaldır?

Üst kalemler, diplomatik ve ev yüzeylerden silinebilecek moda tasarlanmıştır. Duvarınızda işaretleyici izlerini keşfederseniz aslen akla itibaren ifade ‘ovmak’ işlemi olmalıdır. Kalem lekelerini silerken çapraz hareketlerle silmemeye uyar elde. Lekenin bir ucundan diğerine tam olarak çalışmayı ve yavaşça silmeyi unutmayın.

Daha fazla gör:  Buzdolabı İçi Düzeni | Buzdolabı İçi Düzenleme

Üst işaretleyici lekeleri silgiyle silinerek çıkmıyorsa aşağıdaki tekniklerden birini deneyin.

Konfor Tozu aracılığıyla Temizleme

 1. Pürüzsüz bir bezin köşesini usulca ıslatın.

 2. Bezi bir kemirmek kaşığı hafifletme tozunun sağa batırın.

 3. Üst işaretleyici lekesi sırasında ovalayarak lekeyi temizleyin.

 4. Çizik harika bir şekilde giderilene {kadar} işlemi tekrarlayın.

Inci beyazı Macunu aracılığıyla Temizleme

 1. Çizik üzerine nispeten beyaz renkli bir inci beyazı macunu sürün.

 2. Tamamen kuru ve narin bir bezle hafif bir moda ovalayarak lekeyi temizleyin.

 3. Çizik harika bir şekilde giderilene {kadar} işlemi tekrarlayın.

 4. İnatçı bir lekeyle karşılaştıysanız inci beyazı macununu 15 ikinci süreyle çizik ileri bekletin, ardından çamaşırhane ve ıslak bir bezle silin.

Asma kilit Spreyi aracılığıyla Temizleme

 1. Lekeli bölgeye yeter miktarda kilit spreyi püskürtün.

 2. Daha daha sonra çamaşırhane bir bezle lekeli bölgeyi silin.

 3. Çizik harika bir şekilde giderilene {kadar} işlemi tekrarlayın.

Aseton aracılığıyla Temizleme

 1. Aseton sürülmüş ipek aracılığıyla lekeli bölgeyi dikkatle silin.

 2. Çizik harika bir şekilde giderilene {kadar} işlemi tekrarlayın.

Aseton aracılığıyla temizlik yapmadan daha önce minik ve görünmez bir bölgede yüzeye yara verip vermediğini tarama elde.

Duvardaki Tükenmez Kalem Nasıl Kaldır?

Tükenmez işaretleyici lekelerinin, uzun vadeli marker işaretleyici lekelerine kıyasla yüzeylerden temizlenmesi son derece daha kolaydır. Tükenmez mürekkep lekelerini çıkartmak için aşağıdaki tekniklerden birini uygulayabilirsiniz.

Inci beyazı Macunu aracılığıyla Temizleme

Lekeli bölgeye bir sayı inci beyazı macunu sürün. 10 ikinci beklettikten daha sonra çamaşırhane ve beyaz renkli bir havluyla bastırmadan ve ovalamadan silin. Sürtünme, lekenin yayılmasına kaynak muhtemelen ve sorunu daha da kötüleştirebilir. Çizik harika bir şekilde giderilinceye {kadar} taşıma ısrar elde. Daha daha sonra çamaşırhane bir bezle alanı kurulayın.

İzopropil Likör aracılığıyla Temizleme

Temizleme işlemine başlamadan daha önce, ellerinizi koruma için temizlik eldiveni giyin. Yıkama beyaz renkli bir bezi izopropil likör aracılığıyla nemlendirin ve duvardaki mürekkep lekelerine dikkatle uygulayın. Lekeyi ovalamadan temizlemeye uyar elde. Çizik harika bir şekilde giderilinceye {kadar} taşıma ısrar elde. Daha daha sonra çamaşırhane bir bezle alanı kurulayın.

Daha fazla gör:  Ceket Ütüsü Nasıl Yapılır | Ceket Nasıl Ütülenir

Konfor Tozu aracılığıyla Temizleme

 1. Konfor tozu ve sudan dahil şiddetli bir macun hazırlayın.

 2. Macunu çamaşırhane bir bez yardımıyla mürekkep lekelerine dikkatle uygulayın ve yavaşça temizleyin. Konfor tozu birçok ortaya çıkmak için aşındırıcı olabileceğinden küçük bir moda, versiyon uygulamadan temizlemeye uyar elde.

 3. Çizik harika bir şekilde giderilinceye {kadar} taşıma ısrar elde. Daha daha sonra çamaşırhane bir bezle alanı kurulayın.

Amonyak aracılığıyla Temizleme

 1. Temizleme işlemine başlamadan daha önce, ellerinizi koruma için temizlik eldiveni giyin.

 2. Amonyak, limon suyu ve bulaşık deterjanı aracılığıyla bir karıştırmak hazırlayın.

 3. Yıkama bir bez yardımıyla karışımı lekeli bölgeye uygulayın.

 4. Çizik harika bir şekilde giderilinceye {kadar} taşıma ısrar elde. Daha daha sonra çamaşırhane bir bezle alanı kurulayın.

Duvardaki Sanat eseri Kalemi İzleri Nasıl Kaldır?

Duvarlarda boyama kalemlerinden kaynaklanan lekeler farklı adımda kolaylıkla temizlenebilir. Temizliğe başlamadan lekeyi hafif bir moda çizik, temizlik süresini dramatik azaltmaya faydalı geliştirmek.

 1. Sanat eseri artıklarını temizlemek için diplomatik uçlu bir spatula yardımıyla fazla boyayı yüzeyden dikkatle kazıyın.

 2. Boyayı yumuşatmak ve daha basit moda temizlemek için boyama nispeten eriyene {kadar} kilit kurutma makinesi aracılığıyla lekeli bölgeyi ısıtın.

 3. Daha daha sonra bir bez ve bulaşık deterjanı aracılığıyla lekeli bölgeyi temizleyin. Ardından çamaşırhane bir bezle alanı kurulayın.

Gönderiyi görüyorsun: Duvardan Kalem Lekesi Nasıl ve Neyle Çıkar?

Hızlı kılavuz: https://lorenzolesite.com