Çamaşır kurutma makinesinde tasarruf etme yöntemleri | Tasarruf

Unilever logo

Evlerin minik yanı sıra balkonsuz oluşturmak edilmesi, çamaşır iplerine etkinleştir verilmeyen binalar, kokulara e karşı kırılabilir olunması veya çamaşır sarkmak için uygun vaktinizin olmaması seç nedenler çamaşır kurutma makinesinin, asgari çamaşır makinesi, {buzdolabı} {kadar} önemli bir eşya olduğunu açıklıyor. Bunu söyledikten sonra çamaşır kurutma makineleri verimli kullanılmadığında çeşitli diğer beyaz renkli eşyalara oranla hatta daha fazla elektrik enerjisi harcayabiliyor. Çamaşır kurutma makineleri, her yıl daire veya apartman dairesi Cevap
maliyetlerinin tahmin edilen %12’sini oluşturuyor. Kim yüzden, çamaşır kurutma makinesi kullanırken sadece nasıl tasarruf edilir öğrenmeli, hem doğayı hem sevdiklerinize bütçenizi düşünmelisiniz.

İşte, çamaşır kurutma makinesinde tasarruf etmek için verimli adımlar!

1. Çamaşır kurutma makinesi satın alırken pazarı gerçekten iyi (PL) araştırın.

Taze özellikler eklenerek piyasaya sunulan beyaz renkli eşyaların para yönetimi tuzağı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bunu söyledikten sonra hastalık bunun doğru tersidir! Bunu göz önünde bulundurarak taze teknolojiler kullanılarak üretilen
en uygun modeller, büyük ölçüde çok çok daha az elektrik enerjisi tüketerek çok daha hızlı çözümler sunmaya odaklanır. Modası geçmiş modellerde görülen eksiklikler düşünülerek tasarlanır. Kim yüzden, çamaşır kurutma makinesi satın alacaksanız esasen pazar yeri araştırması yapın yanı sıra en gerçekten iyi (PL) özellikler sunan, en yenisini tapınak şakak .. mabet. Etkileyici çamaşır kurutma makineleri, çok çok daha az elektrik enerjisi harcarken daha verimli kurutma, daha istisnai olarak yazılım uygulaması yanı sıra pratik teknolojiler sunarak tasarruf etmenize katkıda bulunur.

2. Kurutma makinesine atacağınız çamaşırların etiketini esasen okuyun.

Bazı çamaşırlar azaltılmış sıcaklıklara bazıları ise uzun sıcaklıklara gereksinim duyarlar. Zamandan
tasarruf etmek için esasen etiketi okuyun, çamaşır etiketince azaltılmış ısı enerjisi öneriliyorsa uzun ısıda kurutup hem çamaşıra yaralamak vermeyin hem de daha uzun sıcaklık seviyesi bu nedenle daha istisnai olarak elektrik enerjisi harcamayın.

Daha fazla gör:  Atık Kutudan Hasır Sepet Nasıl Yapılır? | TemizSözlük

Çoğunluğu yaş uzun sıcaklıkta kurutmak en anında yanı sıra en gerçekten iyi (PL) kaldırım seç görünse de, çamaşırlarınıza yaralamak vermekten yanı sıra hatta daha fazla elektrik enerjisi tüketmekten bir tane daha bir şeye sebep olmaz.

Çamaşırlarınızın esasen etiketini okuyun. Bazı kumaşlar kurutma makinesinde kurutmak için arzu edilen olmayabilir.

3. Çamaşır kurutma makinesi kullanırken de çamaşırlarınızı ayırın.

Çamaşırlarınızı yoğun bir şekilde yanı sıra küçük kumaşlarla hep birlikte yıkadıysanız kurutma makinesine yoğun bir şekilde kumaşları yanı sıra küçük kumaşları ayırarak atın. Kim, çok daha hızlı yanı sıra benzer şekilde kurumalarına olanak sağlarken tasarruf etmenize de kullanışlı kesinlikle olacak.

Tam burada bahsettiğimiz kişisel özellik sayısız parçayı belirgin belirgin yıkamak kesinlikle değil. Bunu göz önünde bulundurarak kim da, boşa elektrik enerjisi harcamanıza sebep yer almak. Örneğin; çamaşır makinenizi sayısız kez çalıştırdınız. Yoğun bir şekilde kumaşları bir köşeye, küçük kumaşları çeşitli diğer köşeye ayırın. Hepsini biriktirip kurutma makinesini doğru potansiyel doldurarak çalıştırın.

Çamaşır kurutma makinesinin, çamaşır makinelerine oranla doğru kapasitesinin çok çok daha az olduğunu unutmayın. Her zaman kullandığınız çamaşır kurutma makinesinin talimatlarını okuyun.

4. Çamaşır kurutma makinenizi art arda çalıştırın.

Kesinlikle, uygunsuz duymadınız! Bir gününüzü çamaşır yıkamaya yanı sıra kurutmaya ayırın. Çamaşır kurutma makinesini art arda istihdam çok çok daha az elektrik enerjisi harcamasına sebep yer almak. Bunu göz önünde bulundurarak kurutucu başına seferinde ısınmaya çalışarak elektrik enerjisi harcamak zorunda kalmaz.

5. Çamaşırlarınız kururken durdurup nemli bir çamaşır eklemekten kaçının.

Ileri çalıştırdığınız makinenizi durdurup taze nemli bir çamaşır eklediğinizde makineniz nemli olanı algılayarak hatta daha fazla elektrik enerjisi harcamaya başlar. Kim hastalık, kuruyan çamaşırlarınızın yıpranmasına sebep olurken kullandığınız elektrik enerjisi miktarını da artıracaktır.

Daha fazla gör:  Çocuklara Oda Toplama Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır? | TemizSözlük

6. Çamaşır kurutma makinenizin kapağını açmaktan kaçının.

Çamaşırlarınızı kuruturken, kurutma makinenizin kapağını açarsanız muhteşem havanın dışarı çıkmasına sebep olursunuz. Kurutma makinesi, dışarı çıkan sıcaklık sebebiyle kaybettiği sıcaklığını bir kez daha geliştirmek için hatta daha fazla çalışarak elektrik enerjisi harcayacaktır.

7. Kurutucunuzun temizliğini yanı sıra bakımını aksatmayın.

Başına kullanımdan daha sonra esasen tiftiklerin biriktiği filtreyi temizleyin. Biriken tiftik yanı sıra yünler, kurutma süresini uzatır. Kurutucunun tamburunu, kenarda keşfedildi lastikleri yanı sıra kapağını
ayda asgari ne zaman, mola filtrelerini ise yılda ne zaman esasen temizleyin.

Yeter temizliği sağlayamadığınızı düşünüyorsanız işin profesyonellerinden içgörü tapınak şakak .. mabet.
Unutmayın; makinenizi çamaşırhane yanı sıra bakımlı kalır, yüksek zaman dilimi verimli verimlilik göstermesine katkıda bulunacaktır.

Sunduğumuz çamaşır kurutma makinesi tasarruf yöntemlerini uygulayarak hem doğayı hem sevdiklerinize bütçenizi koruyabilirsiniz.

Çamaşır kurutma makinesi sadece nasıl kullanılır diye harika ediyorsanız endişeli yazımıza buradan
ulaşabilirsiniz.

Gönderiyi görüyorsun: Çamaşır kurutma makinesinde tasarruf etme yöntemleri | Tasarruf

Genel bakış: https://lorenzolesite.com