Bebek Oda Sıcaklığı: Bebek Odası Kaç Derece Olmalı?

Unilever logo
Pazarlama

Bebeğin doğumunun ardından ebeveynleri en istisnai olarak kaygılandıran konulardan bir kişi de bebeğin üşüyüp üşümediğidir. Bebekli daire veya apartman dairesi kaç ölçüde layık olmak, yenidoğan bebeğim evde üşür mü iyilik ilgilendirmek başına ebeveynin aklına itibaren sorulardır.

Fazla baştan çıkarıcı ya da fazla serin alanlar bebeğin hastalanmasına, isilik dökmesine tetikleyici muhtemelen. Fazla baştan çıkarıcı odalarda iklim kururken, kim kuruluk da bebeğin burnunun tıkanmasına geçit açar. Uyuyor sorunları, huzursuzluk ya da tamamen kuru öksürük yatak odası sıcaklığının ayarlanamamasından kaynaklanabilir. Peki, bebekler için avantajlı yatak odası sıcaklığı nedir, sadece nasıl ayarlanır? Sizler için mantıklı ipuçlarını paylaşıyoruz.

Bebek odası sıcaklığını korumanın en zahmetsiz yolu yalıtımlı bir evde oturmaktır. Seçtiğiniz evin ısı enerjisi izolasyonu olup olmadığına uyarı etmeniz pratik olacaktır.

Bebek Odası Kaç Derece Hak kazanmak?

Bebeklerin sık sık üşüdüğüne inanılsa da kim stres gerçeği yansıtmaz. Bebekler de olağan 20-24 ölçüde aralığında üşümeden rahatlıkla yaşayabilir. Peki, taze gelişmekte yatak odası sıcaklığı kaç ölçüde layık olmak? Yenidoğan ve ayrıca prematüre bebekler için yatak odası sıcaklığı ise 22-24 derecedir bunu söyledikten sonra 1 aydan önemli bebekler 20-22 ölçüde sıcaklıkta bulunabilir. Yenidoğanların yağ dokusu ancak yeter olmadığı için daha istisnai olarak sıcaklığa gereksinim duyması normaldir. Yine de kim gereksinim, Yaz ayları sıcağında bebeğin battaniyelere sarılmasını gerektirecek düzeyde değildir. Bebeğiniz için odayı 22-24 ölçüde ortasında tutmanız yeter olacaktır, kim bebekler için faydalı yatak odası sıcaklığı olarak düşün edilir. Yenidoğan bebeklerde miktar ısısı Ofis sandalyesi altından ölçüldüğünde 36,5-37,5 aralığında olmalıdır.

Daha fazla gör:  Evinizin Kirli Görünmesine Neden Olan 6 Detay | TemizSözlük

Pazarlama

Oda sıcaklığını adım için bir termometre edinebilirsiniz. Bebeklerde miktar ısısı adım için ise elektronik aletler Yüksek sıcaklık ölçerlerden öğüt vermek alabilirsiniz. Ölçme esnasında elinizle termometreyi ısıtmadığınızdan emin olmalısınız.

BUNLARA DİKKAT
Bebeklerin bulunduğu alanlarda odanın ısısını dışarısı aracılığıyla dengelemek için cam ve ayrıca kapıları açabilirsiniz. Yine de kim esnada bebeğin esinti aşağıda kalmamasına özen göstermelisiniz. Cereyan bebeklerin üşütmesine faktör muhtemelen.

Çalışma

Ev mutfak ve ayrıca duş odası yüzeylerinizi temizledikten bundan sonra çamaşırhane ve ayrıca dezenfekte olduğunu sadece nasıl anlıyorsunuz ?

Oda Sıcaklığını Artıracak Yöntemler

 • Oda sıcaklığını rutin olarak olarak yatak odası termometresi aracılığıyla dikte etmenizi öneririz. Eğer düşükse odanın perdelerini açarak tarih ışığı aracılığıyla ısınması sağlayabilirsiniz.

 • Gece saatlerinde, dışarısı soğuduğunda, odanın sıcaklığını kaybetmemesi için, pencereleri güçlü perdelerle kapatmayı dilek edebilirsiniz.

 • Kalorifer yakmak en basit seçenektir, bunu söyledikten sonra yenidoğan çocuk bakımı için nem büyük olduğundan odanın muhakkak nemlendirilmesi gerek. Kalorifer üzerine bir şapka su koymanız ya da nem makinesi kullanmanız pratik olacaktır.

 • Faturayı yükseltmeden daire veya apartman dairesi ısıtma yöntemleri aracılığıyla indirim oranı ederek evinizin sıcacık olmasını sağlayabilirsiniz.

Oda Sıcaklığını Azaltacak Yöntemler

 • Oda sıcaklığı fazlaysa, odanın güneş enerjisi almasını engelleyebilirsiniz. Panjurlar, güçlü perdeler ve ayrıca güneşlikler buna kullanışlı olacaktır.

 • Dışarısı sıcaksa ve ayrıca içerisini çoğunlukla daha düzenli ziyaret etmek istiyorsanız, odayı havalandırdıktan bundan sonra cam ve ayrıca kapıları kapamanız gerek. Eğer varsa, klima aracılığıyla de nazikçe serinlettikten bundan sonra odada oturabilirsiniz.

 • Oturduğunuz odanın evin içinde açılan kapısını sık sık fark edilir tutmanız yatak odası sıcaklığının artmamasına kullanışlı muhtemelen.

 • Grup yerler ısınmaya daha müsaittir, odada mutsuz kalarak ısının azalmasını sağlayabilirsiniz.

 • Odadaki aydınlatma kaynakları kötü seviyede ısı enerjisi artışına geçit açar. Odadaki ısıyı simge durumuna küçült için ışıkları kısabilir, daha loş ışıkta oturabilirsiniz.

Daha fazla gör:  Duş Perdesi Temizliği | Duş Perdesi Bakımı

Bebek Odası Sıcaklığı: Uyarı Edilmesi Gerekenler

 • Bebek bulundu evde mola ya da klima kullanıyorsanız, filtre temizliğine ve ayrıca her yıl bakımına alaka vermelisiniz. Klima ve ayrıca havalandırmadan itibaren mikroorganizmalar çocuk için sakıncalı muhtemelen.

 • Odanın ısısını korurken havasız bırakmamalısınız. Odadaki iklim zamanla nemlenir ve ayrıca kötü muhtemelen, ısı enerjisi değişikliği olsa sihirbaz, ıslak havanın dışarıdaki çamaşırhane ve ayrıca daha tamamen kuru iklim aracılığıyla değiştirilmesi Sağlık için gereklidir.

 • Bebek odasının ısısını kalkan için ısıtıcı çevresine ısı enerjisi yansıtma sağlayacak hafif alüminyum tablalar koyabilirsiniz.

 • Odanın sıcaklığını artırıp simge durumuna küçült için sık sık kombiden değişiklik gerçekleştirmek sinir bozucu muhtemelen. Kaloriferlerin vanalarına termostat taktırarak ısı enerjisi ayarını petekler üzerinden yapabilirsiniz. Böylelikle dilediğiniz odada, ısıyı dilediğiniz iyilik dikte etmeniz uygulanabilir geliştirmek.

 • Bulmak kırışık daireler, zirve ve ayrıca simge durumuna küçült kattaki ısıdan dolayı çeşitli diğer katlardan daha baştan çıkarıcı geliştirmek. Daha detaylı ısınan bir daire veya apartman dairesi istiyorsanız aramak katları dilek edebilirsiniz.

{Artık} evinizi bebeğiniz için avantajlı sıcaklığa getirdiğinize bağlı olarak seri ebeveynlerin aklını kurcalayan çeşitli diğer sorularda. Bebek kıyafetlerindeki lekeleri koymak için doğuştan yöntemler ve ayrıca kusmuk lekesini temizleme yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

Gönderiyi görüyorsun: Bebek Oda Sıcaklığı: Bebek Odası Kaç Derece Olmalı?

Hızlı kılavuz: https://lorenzolesite.com